Gerdab.IR | گرداب

آوردن گوشی به این رستوران ممنوع!

تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۴

استفاده از تلفن همراه جهت پرسه زدن در فضای مجازی در این رستوران ممنوع بوده و دال بر پایین بودن فرهنگ اجتماعی است.

به گزارش گرداب، رستورانی در لیمینگتون اسپای لندن قانونی جدید وضع کرده است که بر اساس آن استفاده از گوشی موبایل در این رستوران ممنوع است.

در واقع عکس گرفتن در این رستوران مانعی ندارد ولی مشتریان حق استفاده از گوشی برای پیام دادن، پست گذاشتن، چرخیدن در فضای مجازی و صحبت کردن با تلفن خود را ندارند.

به گزارش ایندیپندنت، رستوران ژاپنی Auradaze اعلامیه ای مبنی بر ممنوعیت استفاده از تلفن همراه را بر قسمت های مختلف این رستوران قرار داده است.

دارن یاتس، مدیر مسئول این رستوران ژاپنی در مصاحبه با خبرگزاری ایندیپندنت گفت: " اصل روانشناسی پشت این قانون بر این موضوع تاکید دارد که افراد به مدت دو ساعت، زمانی که صرف غذا خوردن می کنند، باید با یکدیگر به گفتگو بپردازند و فضای مجازی را در این مدت فراموش کنند."

روانشناسان بر این باورند که زمان صرف غذا بهترین فرصتی که اعضای خانواده و دوستان می توانند دور هم جمع شوند و به صحبت کردن درمورد موضوعات روزمره شان بپردازند."

صاحب این رستوران که سال ها در ژاپن زندگی کرده است گفت: "  فرهنگ انگلیس خیلی با فرهنگ آسیا فرق دارد و ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در رستوران های ژاپن امری طبیعی است."

شایان ذکر است؛ این قانون به اقتصاد و تعداد مشتریان این رستوران لطمه ای وارد نکرده است.