Gerdab.IR | گرداب

نظر وزیر درباره ضرر آنتن‌های موبایل

تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از باور غلطی که در ذهن مردم در زمینه تاثیرات منفی آنتن‌های بی‌تی‌اس ایجاد شده است، گفت: کشورهای اروپایی و غربی به موضوع سلامت مردم بسیار اهمیت می‌دهند و این در حالی است که تکنولوژی مورد استفاده در کشور ما و نظارت‌های انجام شده در ایران برابر مقرارت و استانداردهای بین‌المللی است. اگر این تکنولوژی زیانی داشته باشد، اولین کسی که ورود می‌کند ما هستیم.

به گزارش گرداب، محمود واعظی عصر سه‌شنبه 13 بهمن در جلسه شورای اداری استان فارس، اظهار کرد: تا قبل از سفر رئیس‌جمهور به اروپا، برجام تنها روی کاغذ بود و این سفر برجام را عملیاتی کرد. برخی از کشورها نمی‌دانستند چگونه برجام را باید عملیاتی کرد و سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه سدها را شکست و اکنون آلمان هم برای دعوت رئیس‌جمهور تلاش می‌کند.

وی پسا برجام را فرصتی بسیار خوب توصیف و تصریح کرد: امیدوار هستیم که سال 95 سال رونق اقتصادی و رشد باشد و بتوانیم مشکلات اشتغال را حل کنیم.

واعظی با بیان اینکه همچنان گروهی در داخل و خارج کشور از موفقیت‌های دولت ناخشنود هستند و تلاش می‌کنند این توفقیات را به‌گونه‌ای دیگر جلوه دهند، گفت: این دولت مسائل سیاسی و جناحی را کنار گذاشت تا مشکلات حل شده و شرایط توسعه و آینده‌ای خوب، فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه برجام یک گام بسیار بلند در عرصه دیپلماسی بود، گفت: با سابقه طولانی که در عرصه روابط خارجی دارم، هیچ‌گاه ندیده، نخوانده و نشنیده‌ام که کشوری ذیل بند7 قطع‌نامه شورای امنیت برود و ماده 42 بشود و بتواند با مذاکره مشکلاتش را حل کند. با قطع‌نامه دیگری که با نظر همان کشور انشاء شده بتواند هفت قطع‌نامه به همراه 12 قطع‌نامه شورای حکام ملغی شود.

واعظی PMD را یکی از مهمترین بخش‌های مذاکرات دانست و گفت: نتیجه برجام این بود که تلاش 12 ساله دشمن برای وارد کردن تهمت‌های ناروا به نیروهای نظامی، دانشمندان هسته‌ای و ایران ناکام ماند. این یک پیروزی بزرگ است که باید ابتدا در میان مسئولان شادی ایجاد کرده و سپس توسط مسئولان این شادی به مردم منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه در سفر حسن روحانی به فرانسه و ایتالیا، شرایط کاملا با سفرهای گذشته مسئولان بسیار متفاوت بوده است، گفت: من به‌عنوان معاون سیاسی وزارت خارجه، طی 12 سال سفرهای متعددی به کشورهای مختلف داشته‌ام، انصافا سفر رئیس‌جمهور به اروپا سفری بود که تمام مسئولان و شرکت‌های ایتالیا و فرانسه برای موفقیت آن کار کرده بودند.

او با بیان اینکه در سفر رئیس‌جمهور تشریفات و تکریم هیئت ایرانی در حد اعلاء انجام شد، گفت: قراردادهای بسیار بزرگ و بی‌سابقه‌ای در این سفر امضا شد و تمام شروط ایران در قراردادها نظیر سرمایه‌گذاری مستقیم یا توسط بانک‌ها، ایجاد خط اعتباری، انتقال تکنولوژی، امکان عرضه محصولات تولیدی در ایران به بازارهای جهانی لحاظ شد.

واعظی تصریح کرد: زمانی در استان و کشور موفق خواهیم بود که تمام سیاست‌های دولت را بدون محافظه‌کاری با مردم مطرح کرده و به این سیاست‌ها عمل کنیم تا مردم امیدوار شوند.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: زمانی تمام شرکت‌ها ماه‌ها به‌دنبال پهنای باند بودند اما امروز شرایطی است که هر اپراتور و شرکتی که نیاز داشته باشد به هر میزان پهنای باند می‌تواند دریافت کند.