Gerdab.IR | گرداب

تگزاسی ها گوگل را متهم کردند

تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۴

نصب کابل های فیبر نوری در آستین تگزاس اگر چه اینترنت فوق سریع را برای مردم این بخش از آمریکا به ارمغان آورده، اما در عین حال خسارات و اختلال هایی را هم به وجود آورده که موجب نارضایتی مردم شده است.

به گزارش گرداب به نقل از تک تایمز، همزمان با نصب این کابل های فیبر نوری تعدادی از ساکنان محلی به شدت به گوگل اعتراض کرده و اظهار داشتند که گوگل با بی توجهی های خود به آنها خسارت زده است.

از جمله ساکنان Lambs Lane در جنوب شرقی آستین مدعی شدند که گوگل و پیمانکارانش لاشه های ساختمانی را بعد از پایان فعالیت در محل باقی گذارده اند. این لاشه های ساختمانی مسیرهای زه کشی شده برای جریان یافتن آب را مسدود کرده اند و در نتیجه با ریزش باران سیل در منطقه جاری شده است.

ساکنان محلی می گویند در اکتبر سال گذشته حجم زیادی آب به سمت منازل آنها جاری شده و موجب خرابی متعلقات آنها شده است. این افراد به علت آسیب های وارده از گوگل شکایت کرده و خواستار پرداخت خسارت نقدی شده اند. تاکنون مجموعا 254 شکایت به همین علت از گوگل مطرح شده است.

گوگل در آوریل سال 2013 از برنامه خود برای ارائه خدمات فیبرنوری فوق سریع در نقاط مختلف آمریکا و از جمله آستین تگزاس خبر داد. با استفاده از این خدمات بارگذاری یک برنامه تلویزیونی در سه ثانیه و بارگذاری یک فیلم سینمایی با کیفیت بالا در 36 ثانیه ممکن می شود.