Gerdab.IR | گرداب

لجبازی اینستاگرام با تلگرام و اسنپ چت

تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

بیو یا زندگینامه اینستاگرام تنها بخشی از این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس است که لینک‌های اینترنتی در آن فعال است، اما به تازگی لینک به تلگرام و اسنپ چت در این بخش فعال نمی‌شود.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت بسیاری از کاربران اینستاگرام از لینک قابل فعال شدن در بخش بیوی اینستگرام به منظور معرفی سایت یا آدرس خود در برنامه های گپ همراه استفاده می کنند. اما به تازگی در این بخش نمی توان لینک های تلگرام یا اسنپ چت را فعال کرد.

اینستاگرام این موضوع را تایید کرده و علت آن را این مساله دانسته که شبکه اجتماعی یاد شده دوست ندارد، به این شکل مورد استفاده قرار بگیرد. اینستاگرام تایید کرده که دیگر انواع لینک هنوز در بخش بیو یا زندگی نامه اینستگرام قابل فعال کردن هستند.

از جمله سایت هایی که لینک آنها هنوز در اینستاگرام فعال می شود می توان به توییتر، لینکداین و فیس بوک اشاره کرد. در صورت تلاش برای وارد کردن لینک به تلگرام یا اسنپ چت پیامی دال براینکه لینک های مذکور مورد پشتیبانی نیستند، به نمایش درمی آید.

پاول دوروف مدیر تلگرام در توییتر از این اقدام اینستاگرام اظهار نارضایتی کرده و اظهار داشته این اولین بار نیست که یک سرویس متعلق به فیس بوک علیه لینک های تلگرامی اقدام می کند.

در سال 2015 هم واتس آپ که متعلق به فیس بوک است امکان لینک دادن به تلگرام را غیرفعال کرده بود. وی علت این مساله را رشد تلگرام و احساس خطر فیس بوک از این مساله دانسته است. تعداد کاربران فعال تلگرام به تازگی به 100 میلیون نفر در ماه رسیده است.