سازمان جاسوسی و اطلاعاتی دولت دانمارک به دنبال استخدام هکرهای توانمند به منظور نفوذ به سیستم‌های امنیتی پیشرفته سایبری دیگر کشورهاست.
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
کد خبر: ۲۰۰۳۸
به گزارش گرداب به نقل از کوارتز، نیاز به متخصصان امنیت سایبری در دانمارک چنان گسترده است که سازمان جاسوسی این کشور موسوم به Danish Defense Intelligence Service (DDIS) قصد دارد آموزشگاهی برای تربیت هکر تاسیس کند.

یکی از دلایل این تصمیم حملات هکری گسترده به دانمارک در سال های اخیر بوده است. سال گذشته وزارت خارجه دانمارک به مدت هفت ماه از طریق ارسال ایمیل های پیشینگ مورد حملات هکری قرار گرفت و در دسامبر گذشته حملات DDoS باعث از دسترس خارج شدن وب سایت پارلمان دانمارک شد.

در سال های 2014 و 2015 هم یکی از شرکت های میزبانی خدمات آی تی در دانمارک و یکی از مشتریان آن هدف جاسوسی های سایبری بوده اند.

سازمان جاسوسی دانمارک با انتشار تبلیغات و آگهی هایی در روزنامه ها و سایت ها درصدد استخدام هکر است. این افراد باید از توانایی های بالایی در زمینه برنامه نویسی، ریاضیات و منطق و ... برخوردار بوده و هیچ گونه سابقه جنایی نداشته باشند.

این افراد سپس وارد آموزشگاه هکری سرویس مخفی دولت دانمارک شده و توانایی های آنها برای مقابله با حملات سایبری، حفظ امنیت سایبری و هک کردن سیستم های مهاجمان افزایش می یابد. مدت برگزاری این دوره ها که از ماه آگوست آغاز می شود چهار و نیم ماه خواهد بود. برخی از افراد شرکت کننده در این دوره ها به طور تمام وقت مشغول به کار خواهند شد.
برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد