Gerdab.IR | گرداب

پست بزرگترین شبکه VPN کشور را دارد

تاریخ انتشار : ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پست گفت: بزرگترین شبکه VPN کشور در اختیار پست است که بالغ بر ۱۷ هزار دفتر ICT روستایی و دفاتر پستی به آن متصل است.

به گزارش گرداب، مجتبی نصیری در نشست خبری شرکت پست با اشاره به اینکه بخشی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مربوط به پست در کمیته‌های در نظر گرفته شده برای این امر آغاز شده است، اظهار کرد: برنامه‌ای هم که در راستای سیاست‌های برنامه ششم توسعه به وزارت ارتباطات ارائه کردیم و علی‌رغم اینکه شعار سال هنوز اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته نشده بود، با سیاست‌های ابلاغی رهبری تطابق داشت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پست گفت: تمامی پروژه‌های اجرایی پست با این سیاست‌های تطبیق داده و جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه وجود پنج دیتاسنتر استانی این امکان را به پست می‌دهد که از منظر الکترونیکی نیز مانند شبکه فیزیکی گسترده شود، ابراز کرد: به این شکل می‌توانیم دسترسی به اطلاعات را به شکل گسترده و توزیع شده در تمامی نقاط کشور داشته باشیم.

او افزود: بزرگترین شبکه VPN کشور در اختیار پست است که بالغ بر 17 هزار دفتر ICT روستایی و دفاتر پستی به آن متصل است و علاوه بر این بخش‌های غیردولتی نیز می‌توانند با یکسری الزامات خاص به VPN ما وصل شوند.

نصیری درباره اینکه آیا نرم‌افزارهای توسعه یافته توسط پست داخلی هستند؟، گفت: تمام نرم‌افزارهای عملیاتی شرکت پست توسط متخصصان داخلی توسعه یافته‌اند. به عنوان مثال همین ایمیل پست هم به واسطه توانمندی‌های داخلی توسعه یافته است.