Gerdab.IR | گرداب

قربانيان مرد تلگرامي در صف دادگاه

تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۳۹۵

رئيس پليس فتا فارس از شناسايي و دستگيري فردي خبر داد که با اغفال زنان و دختران از طريق ايجاد گروه هاي دوستي در شبکه هاي اجتماعي و با به دام انداختن تعدادي از کاربران از آنها اخاذي مي كرد.

به گزارش گرداب، سرهنگ "سيدموسي حسيني" گفت: چندي پيش پرونده اي به پليس فتا استان فارس ارجاء شد که در آن شاکي مدعي شده بود فردي با ايجاد گروه هاي دوستي در شبکه هاي اجتماعي اقدام به اغفال دختران نوجوان مي كند و دخترم نيز يکي از اين قربانيان است.

وي ادامه داد: اين فرد مدعي شد كه چند ماهي بود که متوجه تغيير رفتار دخترش شده و اين تغيير رفتار به حدي بوده که استرس و اضطراب از چهره وي نمايان بود تا اينکه با هماهنگي دخترش تصميم به بازبيني تلفن همراه وي گرفته و متوجه مي شود فردي در شبکه هاي اجتماعي با تهديد و مزاحمت قصد اخاذي از او را دارد.

رئيس پليس فتا استان فارس بيان كرد: اين مرد اظهار كرد كه دخترم پس از پرس و جو از اعضاي ديگر گروه متوجه شده نه تنها خودش، بلکه کاربران ديگري نيز در اين گروه اغفال شده اند.
سرهنگ حسيني افزود: با مطرح شدن اين موضوع تيمي از اداره مبارزه با جرائم سايبري تشکيل شده و ماموران با اقداماتي فني و تخصصي، موفق شدند علاوه بر شناسايي قربانيان ديگر اين پرونده، متهم را نيز شناسايي و تحويل قانون دهند.

وي گفت: متهم مردي 29 ساله ساکن يکي از شهرستان هاي استان فارس است که در ابتدا منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه اي مي شود اما در ادامه با ديدن مستندات و ادله ديجيتال به بزه انتسابي خود اعتراف کرده و مشخص مي شود وي به دليل مشکلات روحي و رواني، اقدام به چنين عمل مجرمانه اي كرده است.

رئيس پليس فتا استان فارس از والدين درخواست كرد: با پيشرفت هاي تکنولوژي و ظهور اپليکيشن هاي مختلف ارتباطاتي، اطلاعات و آگاهي خود را در اين زمينه بالا برده و با ايجاد ارتباط مثبت و مفيد با فرزندان خود آن ها را در اين فضا تنها نگذارند .

سرهنگ حسيني در اين باره متذکر شد: متاسفانه گاها" مشاهده مي شود بعضي افراد با روبرو شدن به چنين مواردي به علت حفظ آبرو از شکايت کردن امتناء مي ورزند.