Gerdab.IR | گرداب

اختلال GPS آمریکا با آزمایش مشکوک ارتش

تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

آزمایش برخی ابزار و وسایل نامشخص توسط ارتش آمریکا باعث اختلال مکرر در سیگنال‌های سیستم موقعیت یابی جهانی موسوم به جی پی اس در این کشور شده است.

به گزارش گرداب به نقل از گیزمودو، این اختلال‌ها روزانه به شش ساعت می‌رسد و تا شش روز ادامه می یابد. این امر ناشی از فعالیت‌های مرموز نیروی دریایی ارتش آمریکا و نصب تجهیزاتی تازه در صحرای Mojave است. ارتش این کشور از اطلاع رسانی در مورد ماهیت این فعالیت ها خودداری کرده است.

بنا بر اعلام ارتش آمریکا این اختلال ها در جنوب غرب ایالات متحده و در روزهای 7، 9، 21، 23، 28 و 30 ژوئن از ساعت 9:30 صبح تا 3:30 دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی رخ می دهد،البته این مشکل بیشتر توسط خلبانانی که در ارتفاع بیش از 50 پایی پرواز می کنند، حس خواهد شد و افرادی که بر روی زمین از جی پی اس استفاده کنند احتمالا از اختلال یاد شده مطلع نمی‌شوند.

مرکز فعالیت‌های مشکوک ارتش آمریکا China Lake در کالیفرنیاست که مرکزی بزرگ برای نگهداری حجم عظیمی از تسلیحات در صحرای Mojave در آن قرار دارد. به نظر می رسد آزمایش‌های ارتش آمریکا ایالت‌های یوتا، کالیفرنیا، آریزونا و اورگان را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد.

بسیاری از شرکت های هواپیمایی و خطوط حمل و نقل هوایی می‌گویند از اختلال یاد شده آگاه هستند و به منظور جلوگیری از وقوع هرگونه مشکل، پروازی را در ایام یاد شده در مناطق مشخص شده انجام نمی دهند.