دبیرشورای‌عالی‌فضای‌مجازی:
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه جدول زمانی و فازهای اجرایی شبکه ملی اطلاعات مشخص شد، گفت: امیدواریم سند حمایت از شبکه‌های پیام‌رسان اجتماعی داخلی تصویب شود.
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
کد خبر: ۲۱۳۶۰
به گزارش گرداب، سید ابوالحسن فیروزآبادی در نشست اعضای شوراهای عالی  با رئیس جمهوری با ارائه گزارشی از شورای عالی فضای مجازی، شروع دولت یازدهم را آغاز خروجی‌محور شدن این شورا دانست و اظهار کرد: نخستین مصوبات اجرایی شورای عالی فضای مجازی در دولت یازدهم به تصویب رسید که مهمترین آنها تشکیل شبکه ملی اطلاعات بود.

وی ادامه داد: مشخصات این شبکه در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده و اسناد مربوط، اصول حاکم، جدول زمانی و فازهای اجرایی آن مشخص شده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: در اردیبهشت ماه ١٣٩٥ راه‌اندازی نخستین مرکز تبادل ترافیک کشور که یکی از مهمترین گام‌های شبکه ملی اطلاعات و حرکتی در جهت تولید محتواست، صورت گرفت و تبادل اطلاعات با سرعت بالا را رقم زد.

او درباره سیاست‌گذاری و اقدامات این شورا در حوزه شبکه‌های اجتماعی نیز گفت: امیدواریم سند حمایت از "شبکه‌های پیام‌رسان اجتماعی داخلی" که در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت، در جلسات آتی به تصویب برسد.

فیروزآبادی ابراز کرد: به دنبال ارائه تعرفه مناسب برای شبکه‌های داخلی هستیم که یک چهارم تعرفه استفاده از اینترنت باشد. امیدواریم در زمینه تولید محتوا نیز گام‌هایی برداریم.

وی با بیان اینکه حدود ٩٩ هزار تشکل مذهبی و ١� هزار تشکل صنفی در کشور فعالیت دارند، افزود: در دولت یازدهم رشد تشکل‌های صنفی، مذهبی و سیاسی در کشور چشمگیر بوده است و شورای عالی فضای مجازی نیز در پی فعال‌سازی و هدایت این تشکل‌ها در فضای مجازی و تدوین سندی در زمینه ساماندهی آنهاست.

او در ادامه به تشریح فعالیت‌های کمیسیون عالی امنیت ملی در شورای عالی فضای مجازی پرداخت و اظهار داشت: برای اولین بار در فضای مجازی انتخابات، حضوری فعال داشتیم و آیین‌نامه مصوب شورای عالی فضای مجازی را برای مدیریت فضای مجازی در انتخابات اجرا کردیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین با بیان اینکه در حوزه‌هایی نظیر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در فضای مجازی و سلامت الکترونیک و تجارت الکترونیک دارای نظام رگولاتوری مناسبی نیستیم، بر ضرورت ارائه نظام جامع رگولاتوری در فضای مجازی کشور تاکید کرد.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد