Gerdab.IR | گرداب

پشت‌پرده افزایش فالوئرهای تلگرام

تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۳۹۵

هرچه تعداد اعضای یک کانال بیشتر باشد، ارزش کانال هم بالاتر می‌رود و برای صاحب کانال هم اعتبار بیشتری بدست می‌آورد، اما این اعضا از کجا می‌آیند؟

به گزارش گرداب، کانال های تلگرامی عمر زیادی ندارند، اما در همین زمان اندک توانسته‌اند مخاطبان زیادی را راضی نگه دارند و شرکت‌ها، مراکز و افراد زیادی با راه‌اندازی کانال‌های شخصی خودشان سعی در به اشتراک گذاشتن علاقه‌مندی‌ها، نقدها و اخبار روز با دیگران داشته‌اند. در این میان هرچه یک کانال اعضای بیشتری داشته باشد، بیشتر دیده می‌شود، در میان تلگرامی‌ها احترام بالاتری دارد و همچنین می‌تواند با گرفتن تبلیغ‌های مختلف هزینه‌های بالاتری هم در خواست کند.

حالا مدتی است تلگرام اقدام به حذف اکانت‌های قلابی یا فیک کرده و در ادامه با ریزش مخاطبان برخی کانال‌های اتفاقا پر اعضا روبرو شدیم. این موضوع ما را بر آن داشت تا با یکی از افرادی که شغلش همین فروش اعضا به کانال‌هاست، صحبت کنیم. او مهندسی عمران خوانده، اما از طریق اینترنت امرار معاش می‌کند. گفت و گوی تلگرامی ما هم در میانه روز و زمانی که مشغول کار بود، انجام گرفت:

* افزایش عضو به چه صورت انجام می‌شود، از طریق شماره‌های مجازی است؟

ببینید سوالات تخصصی را جواب نمی‌دهم. ببخشید.

* برای این کار به چه تخصص‌هایی نیاز است و اصلا خود شما چه تخصص و تحصیلاتی دارید؟

من فوق لیسانس عمران دارم. از آن‌جایی که همه برنامه‌هایی که در بازار برای افزایش عضو وجود دارد، کلاهبرداری است، خودم برنامه‌ای نوشتم و با آن کار می‌کنم. به همین دلیل به مدت یک سال است نه کسی را بلاک کرده‌ام و نه آی‌دی خودم را تغییر داده‌ام. تا به حال سر کسی کلاه نگذاشته‌ام و اعضایی هم که به کانال‌ها اضافه می‌کنم، همیشگی هستند و پاک نمی‌شوند. این در حالی است که قلابی‌ها پاک می‌شوند.

* اعضای کانال‌های دیگر با چه انگیزه‌ای به شما سفارش کار می‌دهند؟

برای خود ما هم در ابتدای کار جالب بود، چون واقعا عضو مجازی در دنیای مجازی خیلی مسخره است، اما ماجرا بیشتر چشم و هم چشمی و کلاس گذاشتن است.

* یعنی کسب درآمد نمی‌کنند؟

شاید بهتر باشد بگوییم رویای کسب درآمد. چون خود من با کانال ۸۰K چقدر می‌توانم درآمد داشته باشم که بعضی‌ها با ۱K یا ۲K می‌خواهند به نتیجه برسند.

* غالبا چه کانال‌هایی مشتری شما هستند؟

همه مدل داشتم، اما بیشتر موسیقی و فروشگاهی هستند.

* چقدر درآمد داری؟ شغلت همین است؟

از مهندسی عمران بیشتر است، مطمئن باشید از ماهی ۳۰ میلیون خیلی بیشتر است. چون یک مهندس عمران بین یک تا ۱۰ میلیون درآمد دارد و متعارف آن می‌شود ماهی چهار میلیون تومان.

* از مشتری‌هایی که امروز داری، کدام یک بیشترین تعداد اعضا را دارد؟

کانال‌هایی با ۴۰K یا ۲۰K دارم.

* با این حساب من حالا می‌توانم با n میلیون صاحب یک کانال ۱۰۰ هزارتایی باشم و بعد هم با تبلیغ ۱۰۰ هزار تومانی ظرف یک ماه برگشت سرمایه داشته باشم.

نه، این طور نیست. موضوع مهم در این کار اعتبار است. من روزانه بالای ۳۰۰ مراجعه کننده دارم که می‌خواهند گروه ثبت کنند، خیلی از آن‌ها سنین ۱۶ تا ۲۳ سال هستند و حتی ممکن است کارت اعتباری نداشته باشند.

* از هم‌صنفی‌هایت بگو... خودت می‌گویی کلاه سر مردم نمی‌گذاری، پس بقیه چطور این کار را می‌کنند؟

در این باره من مطلبی را نوشتم و منتشر کردم و در آن دراین باره توضیح دادم که بعضی افراد سودجو و مریض به بهانه افزایش اعضای کانالتان از شما درخواست می‌کنند که آنها را ادمین کانال کنید تا برای شما افزایش اعضا بدهند به هیچ وجه این پیشنهاد را قبول نکنید و هیچگاه اشخاص غریبه را ادمین کانال خود نکنید. دوست بنده کانال ۱۰۰K را همینطوری از دست داد .

عده افراد سودجو و به اصطلاح هکر اقدام به فروش نرم افزار فیک یا افزایش ممبر می‌کنند با هزینه های بسیار پایین که اکثر این برنامه بعد از اینکه توسط خیلی از دوستان بر روی گوشی یا pc نصب شده نرم افزارهای هک بوده و کل اکانت و کانالهای آنها به باد رفته است. دوستان از همه شما خواهش می‌کنم در زندگی قبل از هر کاری کمی تعقل و فکر کنید مطمئنا کسی که به شما پیشنهاد نرم افزار افزایش ممبر می‌دهد با قیمت مثلا ۲۰ هزار تومن، خوب اگر این نرم افزار سالم باشد که راحت می‌تواند سفارش بگیرد و افزایش اعضا داشته و ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان هم درآمد داشته باشد،  چرا باید این نرم افزار را به شما با قیمت اندک بفروشد؟ پس مطمئنا این شخص یا کلاهبردار است یا هکر.

من دیگر باید بروم، چون در روز ۱۴ ساعت کار می‌کنم و باید در هر دقیقه درآمد داشته باشم.

* سوال آخر، چرا الان کانال‌ها ریزش اعضا دارند؟

این ریزش به دو علت اتفاق می‌افتد، یکی استفاده از اعضای فیکی که بین چند نفر مشترک بوده است و یک نفر بقیه را بیرون انداخته است، برای من اعضای مشترک خودم هستند و به همین دلیل چنین اتفاقی نمی‌افتد. علت دوم این است که وقتی شما با یک ممبر فیک یا حتی واقعی به مدت یک ماه آنلاین نشوید، تلگرام اکانت را حذف می‌کند و من چون این موضوع را می‌دانستم، هر هفته با همه اعضا آنلاین می‌شدم. به همین دلیل اعضایی که من به کانال‌ها اضافه کرده‌ام، ریزش نداشته، نهایتا ۱ الی ۲ درصد. حتی شما هم با آی‌دی خودتان یک ماه آنلاین نشوید، تلگرام آن را حذف می‌کند.