Gerdab.IR | گرداب

تدریس بازی‌ سازی در دانشگاه!

تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۵

بازی‌سازی از مهرماه امسال به دروس دانشجویان گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد اضافه خواهد شد. این موضوع می‌تواند اهمیت بازی‌سازی در کشور را بیش از پیش کرده و آغازی برای بازی‌سازی آکادمی در ایران باشد.

به گزارش گرداب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بازی‌سازی از مهرماه امسال به دروس دانشجویان گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد اضافه خواهد شد. این موضوع می‌تواند اهمیت بازی‌سازی در کشور را بیش از پیش کرده و آغازی برای بازی‌سازی آکادمی در ایران باشد. 

بازی‌ سازی به لیست دروس دانشگاهی اضافه شد

پیرو بازدید مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از انجمن بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه فردوسی مشهد، بازی‌سازی از مهرماه امسال با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به دروس دانشجویان گروه مهندسی کامپیوتر اضافه خواهد شد.

حسن کریمی قدوسی در بازدید از انجمن بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد: «دانشگاه فردوسی می‌تواند علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های پنهان بازی‌سازان در استان خراسان رضوی، زمینه‌ی توسعه علمی برای توسعه این هنر را فراهم سازد.»

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مذاکره با دکتر سعید ابریشمی، مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی گفت: «بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از گسترده‌تر شدن فعالیت‌های این دانشگاه در زمینه بازی‌های رایانه‌ای حمایت جدی خواهد کرد.» در این دیدار، برگزاری یک «گیم جم» در اوایل مهرماه توسط دانشگاه فردوسی و با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به تصویب رسید.

مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی در این دیدار بیان کرد: «استادان توانمند و نیز دانشجویان علاقه‌مندی که انجمن بازی‌های رایانه‌ای را در این دانشگاه تأسیس کردند با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند این ظرفیت ایجاد شده را گسترش دهند.»