Gerdab.IR | گرداب

بازی‌های عهدبوق دوباره بر می گردند!

تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵

اگر در عصر کمودور و رایانه های تحت داس جوانی کرده باشید، حتما می دانید که اجرای بازی های ساده و اولیه آن ایام تا چه حد لذت بخش و خاطره انگیز بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اجرای این بازی ها بر روی رایانه های پیشرفته امروزی به علت پیشرفت های گسترده دنیای فناوری و ناسازگاری آنها با سخت افزارهای مدرن کار دشواری است و نیازمند استفاده از برخی برنامه ها و نرم افزارهای شبیه ساز پیچیده و پردردسر است.

اما حالا راه برای خاطره بازی با برخی از این گیم های قدیمی دهه ۹۰ میلادی هموار شده، زیرا شرکت دیزنی برخی بازی های محبوب بیست سال قبل خود که به علت حجم اندکشان به بازی های ۱۶ بیتی شهرت دارند با رایانه های قدرتمند امروزی سازگار کرده تا کودکان امروزی هم نوستالژی های پدران خود را تجربه کنند.

از جمله محبوب ترین بازی های دیزنی که حالا به راحتی بر روی رایانه های جدید قابل اجرا هستند می توان به شیر شاه، کتاب جنگل و نسخه سگای بازی علاالدین اشاره کرد.

بازی های جدید با رایانه های مدرن و دسته کنترل های آنها سازگار شده اند. هر چند طراحی بصری و گرافیکشان چندان ارتقا نیافته و لذا نباید انتظار ظاهر زیبای بازی های امروزی را از آنها داشته باشید. گرافیک، صدا و روند این سه بازی مشابه با روال قبلی در دهه ۹۰ میلادی است.

قیمت این بازی ها هم در مقایسه با بازی های امروزی که عموما بیش از ۳۰ دلار قیمت دارند ارزان تر است و هر یک ده دلار به فروش می رسند. در صورت خرید هر سه بازی با یکدیگر قیمت مجموع انها ۲۰ دلار خواهد بود.