Gerdab.IR | گرداب

مرد فرانسوی به جرم بازدید از سایت های حامی داعش زندانی شد

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۵

یک مرد فرانسوی به جرم بازدید مکرر از وب سایت های حامی گروه تروریستی داعش به تحمل دو سال زندان در این کشور محکوم شده است.

به گزارش گرداب؛ به نقل از دیجیتال ترندز، اگر چه هیچ نشانه ای دال بر تلاش یا برنامه ریزی این شخص برای انجام حملات تروریستی به دست نیامده، اما حضور گسترده وی در این نوع سایت ها باعث شده پلیس فرانسه به این فرد مظنون و وی را دستگیر کند.

این مرد 32 ساله که هویتش فاش نشده، هفته گذشته در دادگاهی در Ardèche فرانسه محاکمه و به دو سال زندان محکوم شد. پلیس در هجوم به منزل این فرد تاریخچه استفاده وی از مرورگرهای اینترنتی را به طور کامل بررسی کرد و تصاویر و ویدئوهایی از اعدام های وحشیانه گروه داعش را بر روی گوشی، رایانه شخصی و حافظه فلاش وی پیدا کرد.

فرد یادشده از پرچم گروه داعش به عنوان کاغذ دیواری رایانه اش استفاده کرده بود و کلمه عبور آن نیز 13novembrehaha بود که می تواند اشاره ای به تاریخ حمله تروریستی گروه داعش به پاریس باشد که منجر به کشته شدن 130 نفر شد. به گفته پلیس این فرد دو سال است که به طور مرتب از سایت های وابسته به گروه داعش بازدید می کند.

فرد دستگیر شده علت بازدید از سایت های یاد شده را کنجکاوی دانسته و گفته قصد داشته تفاوت بین اسلام واقعی و اسلام غلط را بیان کند و حالا از این مساله مطلع شده است. با این حال تغییر رفتار و ظاهر وی پلیس را مشکوک کرده بود. این فرد به پرداخت 30 هزار یورو جریمه هم محکوم شده است.