دستگیری باند اغفال مردان در فضای مجازی

دستگیری باند اغفال مردان در فضای مجازی
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۵

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت گفت: طی یک عملیات هماهنگ باند چهار نفره اغفال مردان در فضای مجازی جیرفت از توابع استان کرمان متلاشی شد و سرشاخه اصلی باند به هلاکت رسید.

به گزارش گرداب، سرهنگ ماشا‌ا...ملایی افزود: ۲۵ دی ماه سال جاری فردی با پلیس ۱۱۰ جیرفت تماس گرفت و یک مورد اخاذی را در روستای قاسم آباد بلوک گزارش کرد.

وی گفت: بلافاصله تیمی برای بررسی با شاکی به محل اعزام، کار تحقیقاتی انجام و در کمتر از سه ساعت سرکرده باند شناسایی شد.

سرهنگ ملایی بیان کرد: طی تحقیقات مشخص شد شاکی در فضای مجازی با سرکرده باند که خود رابه عنوان خانم معرفی کرده، آشنایی و سرکرده باند شاکی را اغفال و چندین مرحله پول دریافت می‌کند.

فرمانده انتظامی جیرفت افزود: بعد از آشنایی‌های تلفنی اولیه سرکرده باند با صدای زنانه، شاکی را برای ملاقات به روستای قاسم آباد بلوک می‌کشاند و به محض حضور شاکی با اسلحه او را متوقف می‌کنند.

وی گفت: بعد از گروگانگیری به شاکی متعرض و از آن پول اخاذی می‌کنند، با پول کارت به کارت شده در کهنوج مواد مخدر خریداری می‌شود و شاکی را نیمه شب ۲۵ دی ماه سال جاری رها می‌کنند که بلافاصله با پلیس ۱۱۰ تماس برقرار می‌کند.

سرهنگ ملایی ادامه داد: ماموران پلیس با انجام فعالیت‌های اطلاعاتی به مخفیگاه متهم برای بازداشت وی با حکم قضائی وارد شدند که با تیراندازی شرور مسلح به سمت ماموران انتظامی، ماموران هم به سمت وی تیراندازی کردند و در این درگیری شرور مسلح به هلاکت رسید.

وی افزود: این شرور مسلح سابقه تیراندازی، اخلال در نظم و مشارکت در قتل را داشته است که با توجه به این سوابق محکوم به ۱۰ سال حبس بوده و در مدت حبس خود به بهانه مرخصی متواری می‌شود.

وی ضمن تشکر از همکاری دستگاه قضائی اظهار کرد: سه نفر دیگر اعضای این باند دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند.

فرمانده انتظامی جیرفت گفت: اعضای این باند در فضای مجازی با معرفی خود به نام‌های زنانه، مردان را اغفال و از آنها اخاذی و سوءاستفاده می‌کردند و در پنج ماه گذشته در مورد مشابه برای یک نفر اهل شیراز سوء استفاده کردند.

وی با بیان اینکه در شهرستان جیرفت امنیت پایدار وجود دارد اظهار کرد: خانواده‌ها نسبت به فضای مجازی حساسیت ویژه‌ای داشته باشند چرا که مخاطب شما در فضای مجازی مشخص نیست.

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت گفت: پیشگیری در سه زمینه وضعی، کیفری و اجتماعی انجام می‌شود که مهم‌ترین آن پیشگیری اجتماعی است لذا در این زمینه همه مردم و مسئولان مشارکت کنند.

سرهنگ ملایی افزود: اصحاب رسانه، ائمه جمعه و جماعات باید در زمینه مسائل اجتماعی همکاری کنند تا شاهد کاهش این آسیب‌ها در جامعه باشیم.

وی اظهار کرد: سامانه پیامکی ۵۰۰۰۵۱۸۹ ارتباط مستقیم با فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت راه‌اندازی شده است و به مشکلات مردم از این طریق رسیدگی می‌شود.

سرهنگ ملایی گفت: طرح مبارزه با حرکت‌های ایزایی در سطح شهرستان آغاز شده است و در این زمینه چند خوردو متوقف شده‌اند.

منبع: ایلنا