سردارسعید منتظرالمهدی؛

افزایش 48 درصدی جرائم سایبری

افزایش 48 درصدی جرائم سایبری
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

سخنگوی نیروی انتظامی از شناسایی یک کارگاه تولید شیشه درجنوب استان تهران توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدرتهران بزرگ خبر داد و گفت: در بازرسی از این کارگاه، 37 کیلوگرم شیشه کشف شد.

 به گزارش گرداب، سردارسعید منتظرالمهدی درپانزدهمین نشست سخنگوی نیروی انتظامی، با اشاره به آمارکشفیات مواد مخدر در 11 ماهه سال جاری، از افزایش 15 درصدی این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

وی با اشاره به کشف 37 کیلوگرم موادمخدر شیشه، گفت: چنانچه قیمت هرکیلو شیشه بطورمتوسط حدود 500 میلیون ریال باشد، ارزش ریالی این کشفیات درحدود 18 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده، که متاسفانه این سوداگری مرگ، دارای جریان اقتصادی با سود آوری بسیار بالا است.

افزایش 48 درصدی جرائم سایبری/ دستگیری 5 هزار جاعل در ده ماهه امسال
معاون اجتماعی ناجا در بیان اخباری کوتاه از عملکرد نیروی انتظامی در بخش های پلیس آگاهی و فتا، از دستگیری 5 هزار جاعل در ده ماهه امسال توسط پلیس آگاهی ناجا و کشف 87 درصدی جرائم فضای مجازی توسط کاراگاهان پلیس فتا خبر داد و گفت: از میان کل جرائم فضای سایبر، کلاهبرداری های مالی 81 درصد جرائم را به خود اختصاص داده است؛ و نیز شاهد افزایش 48 درصدی جرائم سایبری هستیم.

وی در ادامه بر ضرورت ارتقای دانش مجازی برای کاربران این فضا تاکید و به کاربران توصیه کرد: خریدهای اینترنتی صرفا باید از درگاه ها و صفحاتی که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند صورت گیرد همچنین باید مراقب کلاهبرداری های مالی از طریق ایجاد صفحات جعلی و فیشینگ باشیم، تمام سایت های معتبر در صفحه ورودی خود دارای پروتکل https هستند و هرگونه تغییرات در این پروتکل می تواند زنگ خطری برای کاربران باشد چراکه ممکن است وارد صفاحت جعلی شده و در دام فیشینگ گرفتار شوند.

منبع: ایرنا