مدیر یک کانال تلگرامی بازداشت شد

مدیر یک کانال تلگرامی بازداشت شد
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۵

رئیس دادگستری استان خراسان رضوی از بازداشت مدیر یک کانال تلگرامی غیراخلاقی خبر داد.

به گزارش گرداب، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از دستگیری یک مدیر کانال تلگرامی غیر اخلاقی خبر داد و گفت: طی اخبار واصله مبنی بر راه اندازی و ایجاد یک گروه تلگرامی و انتشار عکس و فیلم مستهجن در شهرستان گرمه، با دستور دادستانی و انجام تحقیقات تخصصی مدیر گروه این کانال دستگیر شد.

وی ادامه داد: بیش از 14 هزار کلیپ فیلم و عکس غیر اخلاقی در این کانال تبادل و انتشار یافته است.

این مقام قضایی در رابطه با هوشیاری نسبت به استفاده از برخی سایت‌ها که اعتقادات اخلاقی، دینی ، مذهبی و حریم خانواده کاربران را هدف قرار می دهند هشدارداد و تصریح کرد: در نظام اجتماعی همه مسائل از خانواده شروع می‌شود و محیط خانوادگی در تمایل یا عدم تمایل به این جرائم و یا استفاده از محصولات مستهجن اینترنتی نقش بسزایی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی افزود: پس از خانواده، دوستان، جامعه و همسالان آثار زیادی روی افراد دارند که باید بر این دو نهاد نظارت کافی داشه باشند تا جوانان و نوجوانان مسیر صحیح را انتخاب کرده و وارد این باتلاق ها نشوند.

این مقام قضایی در استان خراسان شمالی در خصوص روش‌های مقابله با کانال های غیر اخلاقی تلگرام اضافه کرد: باید قبل از هر اقدامی به مردم و بخصوص جوانان اطلاعات دقیق، به موقع و لازم داده شود.