کارگاه آموزشی با عنوان پیشگیری از وقوع جرم ویژه طلاق و آسیب‌های فضای مجازی برای مجمع روحانیون پیشگیری دادگستری استان در سالن کنفرانس دادگستری کل استان مازندران برگزار شد.
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
کد خبر: ۲۴۵۵۳
به گزارش گرداب، کارشناس پلیس فتا استان مازندران در جمع روحانیون پیشگیری دادگستری استان در کارگاه آموزشی با عنوان پیشگیری از  وقوع جرم  ویژه طلاق و آسیب‌های فضای مجازی گفت: خانواده به‌ عنوان کوچک‌‌ترين واحد اجتماعي و کانون آرامش افراد است که در صورت نبود مديريت صحيح در آن ممکن است دچار آسيب‌هاي اجتماعي شود .
 
وي افزود: پديده طلاق در خانواده‌ها يکي از مهمترين عوامل بروز آسيب‌هاي اجتماعي در خانواده است که آثار مخرب آن نيز صدمات جبران ناپذيري بر جامعه وارد مي‌کند.
 
این کارشناس گفت: در پيدايش اين معضل، عوامل شناخته‌ شده و ناشناخته‌اي دست به دست هم داده و موجب ناسازگاري زناشويي، انحلال خانواده و بالا رفتن نرخ طلاق در جامعه شده است که شبکه‌هاي اجتماعي يکي از عوامل تاثيرگذار بر افزايش روند طلاق به شمار مي‌روند.
 
وی گفت: شبکه‌هاي اجتماعي که به شکل رايگان در اختيار کاربران قرار مي‌گيرند، قادرند با جايگزيني کج‌روي ها به جاي ارزش‌ها، سبک زندگي غربي را ترويج داده و چالشي جدي درخانواده‌ها ايجاد کنند. اثرات مخفي آسيب‌هاي اجتماعي که در زير پوسته اجتماع در حال تغيير و تبديل است در گوشه و کنارحوادث و وقايع،کام مردم را تلخ مي‌کند و ارزش‌ها و هنجارها را با شک و ترديد مواجه مي‌کند.
 
وی افزود: با وجود فضاي سايبري و مجازي موجود اقدامات آسيب‌زا به صورت خزنده سطح روابط و حريم خصوصي افراد را دچار چالش کرده است که اين روند نيازمند آگاهي بخشي و توسعه سواد رسانه‌اي است .
 
کارشناس پلیس فتا مازندران در پایان سخنان خود به موضوع قانون مداري و رعايت مقررات توسط مردم اشاره كرد و خاطر نشان کرد: همراهي جوانان با پليس باعث اعتلاي نظم و امنيت شده و مي‌تواند باعث توليد امنيت پايدار شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد