دستگیری مدیر یک سایت همسریابی

دستگیری مدیر یک سایت همسریابی
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۶

رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: مدیر یک سایت همسریابی در بیرجند که با اکانتهای ویژه از اعضای خود اخاذی می‌کرد، توسط مأموران پلیس فتای استان به دام افتاد.

به گزارش گرداب، سرهنگ محمدپور عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مأموران پلیس فتا هنگام پایش فضای مجازی با یک سایت همسریابی مواجه شدند که اعضا با گذاشتن مشخصات خود با همدیگر ارتباط برقرار می‌کردند.

وی تعداد اعضای این سایت را 800 زن و مرد اعلام کرد و افزود: با تحقیقات بیشتر مأموران پلیس سایبری متوجه شدند از سوی مدیر سایت اکانت‌های ویژه‌ای بارگذاری شده که اعضا در قبال آن باید از طریق کارت بانکی وجه پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی و ماهیت این گونه سایت‌ها غیرمجاز است، گفت: با انجام اقدامات سایبری مدیر 26ساله سایت همسریابی که اهل بیرجند بود شناسایی و با هماهنگی‌های قضایی دستگیر و به پلیس فتای استان منتقل شد.

رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی افزود: متهم در اعترافات خود هدف از راه‌اندازی این سایت را کسب درآمد و سرگرمی اعلام کرد.

محمدپور با اعلام اینکه قربانی اصلی سایت‌های همسریابی زنان هستند، گفت: در سایت‌های همسریابی چیزی ‌که قاطعانه حاکم است شیادی اقتصادی است.