دستگیری عامل برداشت غیر مجاز از طریق خرید گوشی دست دوم

دستگیری عامل برداشت غیر مجاز از طریق خرید گوشی دست دوم
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶

کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان، عامل برداشت اینترنتی غیر مجاز از طریق خرید گوشی دست دوم را شناسایی و دستگیر کردند.

به گزارش گرداب، سرهنگ دوم کارآگاه فرهاد ابدال چگنی اظهار کرد: در پی مراجعه شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی و اظهارات وی در‌ این پلیس، علیرغم اینکه کارت بانکی در ید خودش بوده و آن‌را را به کسی تحویل ننموده است  با بررسی حسابش متوجه گردیده است مبلغ 25 میلیون ریال توسط شخصی ناشناس از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی برداشت شده است لذا پیگیری پرونده بلافاصله در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد نامبرده به دنبال دریافت پیامک‌های کسر وجه، پس از مراجعه به بانک متوجه برداشت غیرقانونی وجه از طریق موبایل بانک توسط فردی ناشناس از حسابش شده است.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و به کار گیری شگرد‌های خاص پلیسی، مجرم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی نامبرده را دستگیر کردند. 
 
سرهنگ چگنی گفت: متهم اقدام به خرید گوشی دست دوم از برادر شاکیه نموده و با توجه به اینکه مشخصات و رمز دوم کارت عابر بانک موضوع پرونده در گوشی مذبور ذخیره شده بود. مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.
 
رئیس پلیس فتا لرستان ضمن بیان این مطلب که متهم جهت انجام مراحل قانونی به دادسرا اعزام گردیداز شهروندان خواست حتی المقدور از ذخیره اطلاعات شخصی و به خصوص اطلاعات کارت بانکی بر روی تلفن همراه خودداری نمایند .
  
سرهنگ چگنی در پایان گفت: همچنین شهروندان می‌توانند در صورت مواجه شدن با هرگونه مشكل از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا