دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن در شبکه‌های اجتماعی

دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن در شبکه‌های اجتماعی
تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۳۹۶

شخصی که جهت دست یافتن به مقاصد شوم خویش اقدام به انتشار تصاویر مستهجن در شبکه‌های اجتماعی می‌نمود، توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا شهرستان آمل شناسایی و دستگیر شد.

 به گزارش گرداب، سرهنگ حسن محمدنژاد در تشریح این خبر اعلام کرد: با توجه به رصد و پایش کارشناسان پلیس فتا شهرستان آمل در فضای مجازی، صفحه‌ای با نام کاربری مشخص که اقدام به اشاعه انحرافات جنسي در شبکه‌هاي اجتماعی می‌نمود توسط کارشناسان این پلیس رصد شد.

وی افزود: در ادامه حسب دستور مقام محترم قضایی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا شهرستان آمل قرار گرفت و با بررسی‌های فنی و اطلاعاتی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس متهم به هویت معلوم شناسایی شد.

سرهنگ محمدنژاد گفت: کارشناسان این پلیس در ادامه با هماهنگي مقام محترم قضایي متهم را به پلیس فتا شهرستان آمل احضار کردند. متهم با حضور در اين پليس و مواجهه با مستندات پرونده لب به سخن گشود و ضمن اقرار به بزه انتسابي عنوان داشت، بنده با شماره تلفن متعلق به خودم در فضاي مجازي فعال مي‌باشم.

وی افزود: متهم در ادامه عنوان داشت که از سال‌ها قبل اقدام به ساخت صفحه‌اي مشخص نموده و از 6 ماه قبل نیز اين صفحه را به نام فعلی که در حال فعالیت می‌باشد تغيير داده‌ است و گاهاً به آن سر مي‌زد و به واسطه‌ي چت از طريق اين صفحه با دختران جوان در ارتباط بوده تا از این طریق بتواند با آنها قرار ملاقات حضوری داشته باشد.

سرهنگ محمدنژاد ادامه داد: متهم در خصوص تصاوير مستهجن موجود در صفحه خویش نيز بيان داشت که این تصاویر را خود او انتشار داده‌ است و انگيزه‌‌اش از ايجاد چنين صفحه‌اي را نياز جنسي و سرگرمي عنوان داشته‌است.

رئیس پلیس فتا استان مازندران در خاتمه گفت: کارشناسان اين پلیس ضمن در اختيار گرفتن صفحه‌‌ مورد نظر، اين حساب کاربري و ايميل متصل به آن را غير فعال و مسدود نمودند و سرانجام با تکميل تحقيقات، پرونده متشکله به همراه متهم جهت سير مراحل قضايي روانه‌‌ دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان آمل گرديد.

به گفته این مقام انتظامی در صورت حضور و عضویت در شبكه‌های اجتماعی از برقراری ارتباط با افراد غریبه اجتناب نمایید و به فرزندان خود بیاموزید به درخواست کاربرانی که نمی‌شناسند پاسخ ندهند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا