Gerdab.IR | گرداب

سقوط ارزش بیت کوین به پایین‌ترین رقم طی ۳ ماه گذشته

سقوط ارزش بیت کوین به پایین‌ترین رقم طی ۳ ماه گذشته
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

ارزش بیت کوین به دنبال توییت‌های ضدو نقیض الون ماسک و افزایش فروش آن تا ۴۲۱۸۵ دلار پایین آمده است.

به گزارش گرداب، به دنبال خرید و فروش بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران پس از توییت الون ماسک در مورد سرمایه‌های بیت کوین شرکت تسلا، ارزش این ارز مجازی در روز دوشنبه به پایین‌ترین رقم طی سه ماه گذشته رسید.

الون ماسک در آخرین توییت خود اعلام کرده تسلا هیچ بیت‌کوینی را نفروخته است. وی یک روز قبل اعلام کرده بود ممکن است تسلا این کار را انجام داده باشد و هفته گذشته گفت دیگر بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت برای خودرو‌های خود قبول ندارد و دلیل آن را نگرانی در مورد مصرف انرژی طی استخراج این ارز مجازی اعلام کرد.

ماسک بازار ارز‌های مجازی را با اشتیاق خود به این نوع سرمایه‌ها تقویت کرد، ولی اخیراً تجارت این ارز‌های مجازی را با اعلام عدم تمایل خود به بیت کوین مختل کرده است. درست است که بیت کوین، دوج کوین و اتر نسبت به سال گذشته میلادی در همین زمان افزایش قیمت بسیاری دارند، ولی گردش مالی آن‌ها اخیراً کاهش یافته است.

الکساندر وازیلیف، یکی از موسسان شبکه پرداخت جهانی مرکوریو، گفت با این نرخ کاهش ارزش بیت کوین و در صورت ادامه فروش، ارزش این ارز مجازی به ۴۰ هزار دلار می‌رسد. اما بیت کوین از این وضعیت جان بدر برده و در میان مدت یا بلند مدت دوباره تا ۷۰ هزار دلار بالا می‌رود.

وی اضافه کرد: بازار تاثیرپذیری خود از توییت‌های الون ماسک را ثابت کرده است، بنابراین ممکن است بیت کوین به مدت طولانی‌تری کمتر از ۵۰ هزار دلار باقی بماند.

ارزش اتر هم تا ۳۱۲۳.۹۴ دلار پایین آمده و دوج کوین با ۶ درصد کاهش قیمت به ۰.۴۸ دلار رسیده است.