Gerdab.IR | گرداب

سرویس ذخیره نامحدود گوگل فوتوز پولی شد

سرویس ذخیره نامحدود گوگل فوتوز پولی شد
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

سرویس ذخیره نامحدود و رایگان گوگل فوتوز از امروز پایان می‌یابد و افراد برای استفاده ظرفیت بیشتر باید حق اشتراک ماهانه بپردازند.

به گزارش گرداب، گوگل اعلام کرده سرویس ذخیره نامحدود و رایگان گوگل فوتوز از امروز پایان می‌یابد؛ بنابراین اگر کاربری به ظرفیت ذخیره بیش از ۱۵ کیگابایت نیاز داشته باشد، باید برای آن هزینه بپردازد.

همچنین از این تاریخ به بعد عکس‌ها با توجه به میزان حافظه ذخیره موجود در سرویس گوگل فوتوز ذخیره می‌شود، مگر آنکه عکس‌ها به موبایل پیکسل تعلق داشته باشد.

اگر کاربر به ظرفیت ذخیره بیشتری نیاز داشته باشد باید مبلغی جهت اشتراک در طرح‌های Google One بپردازد. پایه هزینه اشتراک ماهانه ٢ دلار برای ١٠٠ گیگا بایت است. همچنین بالاترین هزینه اشتراک مبلغ ١٠ دلار به ازای ٢ ترابایت فضای ذخیره است.

البته هر عکسی که تا قبل از امروز در این سرویس آپلود شده، شامل ظرفیت‌های جدید نخواهد شد. علاوه بر آن گوگل حذف تصاویر ناخواسته را به وسیله ارائه ابزاری راحت‌تر کرده که این ابزار قادر است عکس‌های تار، اسکرین شات‌ها و موارد دیگر را بیابد.

این شرکت فناوری در نوامبر سال گذشته میلادی این اقدام را گامی ملزوم برای همخوانی با تقاضا جهت ذخیره سازی اعلام کرد. گوگل تخمین می‌زند ظرفیت ذخیره عکس حداقل ٨٠ درصد کاربران تا ٣ سال دیگر تکمیل نمی‌شود.