Gerdab.IR | گرداب

کلاب هاوس تعداد کاربرانش در اندروید را منتشر کرد

کلاب هاوس تعداد کاربرانش در اندروید را منتشر کرد
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

کمتر از یک ماه از انتشار نسخه‌ی اندروید اپلیکیشن کلاب هاوس می‌گذرد؛ اما رسما تأیید شده که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی صوتی در اندروید از مرز ۲ میلیون نفر گذشته است.

به گزارش گرداب، کمتر از یک ماه است که کلاب هاوس برای پلتفرم اندروید منتشر شده؛ اپلیکیشنی که در واقع پیام‌رسان صوتی محسوب می‌شود و کاربران آن می‌توانند در کانال‌های عمومی یا اختصاصی به گفتگو با یکدیگر بپردازند. کلاب هاوس ابتدا برای iOS منتشر شد؛ اما بعد از مدتی سران آن اعلام کردند که نسخه‌ی اندروید کلاب هاوس نیز در حال توسعه است و به‌زودی منتشر می‌شود.

با اینکه مدت‌زمان بسیار کمی از معرفی نسخه‌ی اندروید کلاب هاوس می‌گذرد، سران این پیام‌رسان صوتی تأیید کرده‌اند که تعداد کاربران کلاب هاوس در اندروید از مرز ۲ میلیون نفر گذشته است. طبق گزارش AndroidPolice، چنین موضوعی در حالی رخ داده که برای عضویت در کلاب هاوس، کاربران به دعوت‌نامه نیاز دارند؛ اما توسعه‌دهندگان پیام‌رسان صوتی وعده داده‌اند که به‌زودی محدودیت‌ها برداشته خواهد شد و کاربران دیگر نیازی به دعوت‌نامه برای حضور در کلاب هاوس نخواهند داشت. چنین اقدامی می‌تواند به رشد آمار کاربران کلاب هاوس کمک شایانی کند.

کلاب هاوس تعداد کاربرانش در اندروید را منتشر کرد
در حال حاضر اشاره‌ی دقیقی به آخرین آمار کاربران کلاب هاوس در iOS نشده است؛ اما به نظر می‌رسد تعداد کاربران پلتفرم iOS کلاب هاوس نسبت به اندروید به مراتب بیشتر باشد. کلاب هاوس رقبای سرسختی دارد که هر یک در آینده می‌تواند کار را برای پیشرفت کلاب هاوس و جذب مخاطب بیشتر، دشوارتر سازد؛ رقبایی که شامل ردیت، توییتر، اسپاتیفای، تلگرام و حتی فیسبوک می‌شوند.

شاید در میان رقبای کلاب هاوس، تلگرام جدی‌ترین رقیب این شبکه اجتماعی صوتی باشد. در حال حاضر تلگرام ویژگی مشابه کلاب هاوس را معرفی کرده و در اختیار کاربران قرار داده است. اکنون کاربران تلگرام می‌توانند در گروه‌هایشان، حالت چت صوتی را فعال کنند و به گفتگو با یکدیگر بپردازند

منبع: ایتنا