Gerdab.IR | گرداب

هشدار اپل به فاش کنندگان مشخصات محصولاتش

هشدار اپل به فاش کنندگان مشخصات محصولاتش
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۰

اپل برای برخی از تولید کنندگان محتوا که مشخصات دستگاه هایش را قبل از عرضه فاش می کنند، نامه ای هشدار آمیز فرستاده است.

به گزارش گرداب، اپل تلاش دارد قبل از رونمایی دستگاه‌هایش مشخصات آنها فاش نشود. اما همیشه گزارش‌هایی درباره مشخصات و ویژگی‌های آیفون، مک و آی پد های آتی این شرکت در فضای آنلاین ظاهر می‌شود.

کمپین این شرکت برای برطرف کردن این موارد اکنون شامل تهدید به اقدام قانونی نیز می‌شود. در همین راستا یکی از کاربران مشهور برای افشای ویژگی‌های دستگاه‌های اپل به نام «کانگ» ادعا می‌کند هشداری از اپل دریافت کرده است.

وب سایت «اپل ترک» شایعات و گزارش‌های جدید درباره دستگاه‌های این شرکت آمریکایی همراه با ذکر نام منبع آنها را گردهم می‌آورد. در حال حاضر کانگ رده نخست در این وب سایت را دارد و مرتباً گزارش‌هایی معتبر درباره مشخصات آتی دستگاه‌های اپل منتشر می‌کند.

این وب سایت اشاره کرده بقیه کارشناسان حاضر در این وب سایت نیز هشدارهای مشابهی دریافت کرده اند.

کانگ قبل از عرضه آیفون ۱۲ در پستی ۴ مدل این دستگاه همراه جزئیاتی در قیمت، رنگ و زمان عرضه آن را فاش کرده بود.

به گفته کانگ هشدار مذکور از سوی یک شرکت حقوقی صادر و در آن ادعا شده فعالیت‌های او به افشای مشخصات محصولات اپل برای رقبا یا گمراه کردن مشتریان درباره دستگاه‌ها منجر می‌شود. همچنین اسکرین شات هایی از صفحه ویبو این کاربر نیز در هشدار ضمیمه شده بود که در آن پست‌های حاوی اطلاعات افشا شده، قرار داشتند.

این افشا کننده اطلاعات ادعا می‌کند هیچ گاه تصاویری از اپل فاش نکرده یا از افشای اطلاعات سودی نبرده است. با این وجود وب سایت اپل ترک نشان می‌دهد اطلاعات او جزئیاتی درباره همه دستگاه‌های این شرکت را فاش کرده‌اند.

بن گسکین یکی دیگر از تولید کنندگان محتوا در این حوزه نیز ادعا می‌کند سال گذشته هشدار مشابهی دریافت کرده است.

تاکنون اپل به درخواست اظهار نظر در این باره پاسخی نداده است.