Gerdab.IR | گرداب

آمازون یک پیام رسان امن خرید

آمازون یک پیام رسان امن خرید
تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۴۰۰

آمازون جدیدترین شرکتی است که با خرید یک پیام رسان، وارد حوزه پیام رسانی ایمن می‌شود.

به گزارش گرداب، مادربورد گزارش کرد که شرکت آمازون Wickr را خریداری کرد که به عنوان پلتفرم پیام رسان ایمنی معروف است که دموکرات‌ها پس از حمله هک دی ان سی در سال ۲۰۱۶ از آن استفاده کردند. این غول اینترنتی پلتفرم پیام رسان را مکمل خدمات وب آمازون (AWS) می‌بیند که برای شرکت‌ها و دولت‌ها راه کار آسانی را برای مکالمات کاری راه دور شامل مکالمات صوتی و ویدیویی فراهم می‌کند.

شرکت خدمات وب آمازون خدمات Wickr را فورا عرضه خواهد کرد و مشتریان فعلی این پیام رسانی تغییری را نخواهند دید.

این اقدام اهمیت زیادی برای خدمات وب آمازون دارد. پیام رسان Wickr در حال حاضر سازمان‌های مهمی مانند گمرک و حفاظت مرزی آمریکا و نظامیان را در جمع مشتریانش دارد. خرید این پیام رسان به آمازون کمک می‌کند از دست دادن قرارداد با پنتاگون را جبران کند و در مذاکرات برای قرارداد‌های دولتی مزیت جدیدی داشته باشد. اگر سازمانی به دلیل استفاده از Wickr مجوز آمازون را داشته باشد، ممکن است تمایل بیشتری برای خرید خدمات دیگر این شرکت پیدا کند.

بر اساس گزارش انگجت، پیام رسان‌های ایمن در دنیای مصرف کننده بین پلتفرم‌هایی نظیر واتس اپ، آی مسیج، سیگنال و تلگرام، رونق پیدا کرده اند. با این حال خرید Wickr تضمین نمی‌کند که آمازون وارد رقابت مستقیم با این خدمات پیام رسان شود.

منبع: جام جم