Gerdab.IR | گرداب

پاداش ۱۵۰۰ دلاری مایکروسافت برای تلاش در دوران کرونا

پاداش ۱۵۰۰ دلاری مایکروسافت برای تلاش در دوران کرونا
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۰

مایکروسافت به کارمندانش در سراسر جهان پاداش ۱۵۰۰ دلاری برای تلاشی که در سال همه گیری کووید ۱۹ داشته اند، پرداخت کرده است.

به گزارش گرداب، شرکت مایکروسافت به کارمندانش در سراسر جهان به دلیل تلاشی که در سال همه گیری کووید ۱۹ داشتند این پاداش را می‌دهد. این پاداش به کارمندان و کارکنان پایین سطح نایب رییس شرکت تعلق گرفته است. کارمندان مایکروسافت در زیرمجموعه‌های این شرکت شامل لینکدین، گیت هاب و زِنی مکس مشمول دریافت این پاداش نشده اند.

کتلین هوگان، نایب رییس منابع انسانی مایکروسافت در یک یادداشت داخلی که توسط وب سایت ورج مشاهده شد، اعلام کرد این پاداش ۱۵۰۰ دلاری برای قدردانی از سال مالی منحصر و پرچالشی است که مایکروسافت پشت سر گذاشت.

یک نماینده مایکروسافت در ایمیلی به وب سایت بیزنس اینسایدر تایید کرد که این پاداش داده شده، اما میزان آن را تایید نکرد. این سخنگو گفت: به نشانه قدردانی برای سپری کردن یک سال پرچالش به اتفاق یکدیگر، مفتخریم که از تلاش کارمندانمان با یک هدیه پولی قدردانی کنیم.

طبق برآورد وب سایت ورج، پاداش مایکروسافت به حدود ۱۳۰ هزار کارمندش حدود ۲۰۰ میلیون دلار برای این شرکت تمام می‌شود که در مقایسه با سود ۵۳ میلیارد دلاری این شرکت در سال ۲۰۲۰، ناچیز محسوب می‌شود.

بسیاری از شرکت‌ها رویکرد مشابهی نسبت به کارکنانشان در دوران همه گیری کووید ۱۹ داشته اند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، شرکت آمازون هم به کارکنان نیمه وقت و تمام وقت خط مقدم خود در مقاطع مختلف پاداش‌های کوچکی داده است. فیس بوک در مارس سال ۲۰۲۰ اعلام کرد به هر یک از ۴۵ هزار کارمندش ۱۰۰۰ دلار می‌دهد. بسیاری از شرکت‌های فناوری هم به کارمندانشان برای تجهیزات دفتر خانگی خود کمک هزینه پرداخت کردند.