Gerdab.IR | گرداب

پیش بینی کاهش قیمت بیت کوین تا ۲۵ هزار دلار

پیش بینی کاهش قیمت بیت کوین تا ۲۵ هزار دلار
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۰

در حالی گروهی از متخصصان ارز مجازی پیش‌بینی کرده‌اند بیت کوین تا ۲۰۵۰ جای دلار را به عنوان ارز برتر دنیا بگیرد که گروهی دیگر سقوط بیت کوین تا ۲۵ هزار دلار را پیش بینی کردند.

به گزارش گرداب، بیت کوین طی چند ماه گذشته با چالش مواجه شده و بیش از نیمی از ارزش خود را نسبت به اوج ۶۵ هزار دلار ماه آوریل از دست داده است.

ولی گروهی از متخصصان ارز مجازی پیش‌بینی کرده‌اند بیت کوین تا ۲۰۵۰ جای دلار را به عنوان ارز برتر دنیا می‌گیرد و ارزش آن تا پایان ۲۰۲۱ به ۶۶ هزار دلار می‌رسد.

السالوادور در سال جاری میلادی بیت‌کوین را در کنار دلار آمریکا ارز قانونی کشور اعلام کرده است. سایر کشور‌های آمریکای مرکزی و جنوبی هم اعلام کرده‌اند احتمالاً برای کاهش وابستگی به دلار آمریکا همین شیوه را در پیش می‌گیرند.

البته پیش‌بینی می‌شود ارزش بیت کوین قبل از تثبیت تا ۲۵ هزار دلار کاهش یابد یعنی ۷ هزار دلار پایین‌تر از قیمت فعلی ۳۲ هزار دلار. در حالی که ۵۴ درصد از این گروه از متخصصان ارز مجازی انتظار دارند بیت کوین تا ۲۰۵۰ جای ارز‌های بی پشتوانه را بگیرد، ۴۴ درصد از جمله لی اسمیلز، استاد دانشگاه وسترن استرالیا پیش‌بینی نمی‌کنند بیت کوین روزی ارز برتر دنیا باشد.

اتحادیه اروپا طرح‌های خود را برای راه‌اندازی یوروی دیجیتال طی چند سال آینده اعلام و چین مدت‌هاست استفاده آزمایشی از یوان دیجیتال را آغاز کرده است.