Gerdab.IR | گرداب

وی چت برای تنسنت دردسر آفرید

وی چت برای تنسنت دردسر آفرید
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۰

طبق گزارشی جدید شرکت تنسنت به دلیل نقض قوانین حفاظت از کودکان به وسیله یک قابلیت در اپ وی چت با شکایتی رسمی در چین روبرو شده است.

به گزارش گرداب، طبق گزارشی جدید دادستانی خلق منطقه هایدان (Haidian District People’s Procuratorate) پکن علیه تنسنت (شرکت مادر وی چت) شکایت کرده است. دلیل این شکایت نیز نقض قانون حفاظت از کودکان توسط قابلیت «youth mode» است.

البته در شکایت نامه توضیح داده نشده این قابلیت به چه صورت قانون را نقض کرده است. در کل با فعال شدن این قابلیت، اجازه دسترسی به پرداخت‌ها، یافتن دوستان در فاصله نزدیک و برخی بازی‌های آنلاین برای کاربران نوجوان مسدود می‌شود.

این قابلیت در حقیقت یک ابزار کنترل برای والدین در اپلیکیشنی است که قابلیت‌های مختلفی در چین دارد. تنسنت هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است. اما این شرکت اخیرا محدودیت‌های سختگیرانه‌تری برای بازیکنان جوان بازی Honor of King وضع کرده و مدت زمان بازی را برای این دسته از کاربران به یک ساعت در روز‌های عادی هفته کاهش داده است.

البته این شکایت ممکن است بخشی از یک اقدام وسیع‌تر باشد. رسانه دولتی چین چندی پیش از صنعت بازی‌های رایانه و پلتفرم‌های آنلاین انتقاد کرده بود. مقامات نیز خواستار آن شده‌اند که از کودکان در برابر تهدید‌های آنلاین بهتر حفاظت شود.