Gerdab.IR | گرداب

استقرار سامانه های پایش سیار در پایانه‌های مرزی کشور

استقرار سامانه های پایش سیار در پایانه‌های مرزی کشور
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۰

سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از نظارت بر کیفیت سرویس‌های ارتباطی در ایام اربعین ۱۴۰۰ خبر داد و اعلام کرد: سامانه‌های پایش سیار برای نظارت بر سرویس زائران در بازگشت از مرز‌های کشور مستقر هستند.

به گزارش گرداب، علیرضا ملکی جهان مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب رگولاتوری گفت: سامانه‌های پایش و مانیتورینگ سیار در پایانه‌های مرزی شلمچه، چذابه و مهران مستقر هستند و در مسیر حرکت زائران اربعین حسینی (ع) درایو تست انجام شده است.

وی افزود: با توجه به بازگشت زائران از مرز‌های زمینی کشور و به منظور صیانت از فضای فرکانسی و جلوگیری از تداخلات شبکه‌های رادیویی، بررسی وضعیت پوشش اپراتور‌های تلفن همراه، پایش طیف فرکانسی و اندازه‌گیری سرریز سیگنال اپراتور‌های کشور عراق در مسیر‌های حرکت زائران با استفاده از خودرو‌های سیار پایش و مانیتورینگ رادیویی به صورت مستمر انجام شده است.

ملکی جهان گفت: علاوه بر این، اپراتور‌های سیار با استفاده از ظرفیت کامل لینک‌های رادیویی و با تهیه دیزل ژنراتور پشتیبانی لازم را از سایت‌ها انجام داده‌اند.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب رگولاتوری بیان کرد: از چند ماه پیش نیز به منظور تقویت پوشش اپراتور‌های تلفن همراه و جلوگیری از رومینگ ناخواسته در مسیر‌های منتهی به شهر‌ها و پایانه‌های مرزی، پوشش اپراتور‌های تلفن همراه در چند مرحله درایوتست انجام شد و همزمان با ایام اربعین نیز ادامه یافت.