Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: تمام دستگاه‌های دولتی به یک درگاه وصل می‌شوند

وزیر ارتباطات: تمام دستگاه‌های دولتی به یک درگاه وصل می‌شوند
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۰

زارع پور گفت: ما در وزارت ارتباطات زیرساختی را فراهم خواهیم کرد که تمام خدمات ارائه شده توسط بخش‌های دولتی را پایش کنیم.

به گزارش گرداب، عیسی زارع‌پور ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح طرح‌های هوشمندسازی پلیس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر علت قطعی برخی از سامانه‌های سازمان‌های دولتی مانند تأمین اجتماعی در هنگام مراجعه ارباب رجوع، اظهار کرد: برای ارائه یک خدمت فناوری‌پایه لازم است که حتماً هم زیرساخت مناسب از نظر شبکه‌ای وجود داشته، هم سرویس، سرویس پایدار و هم دستگاه‌های مورد استفاده توسط همکاران ما پایدار باشد، یعنی از ابتدا تا انتهای خط باید همه با هم یکپارچه کار کنند و به همین منظور در یک نقطه این خدمات باید پایش شود.

وزیر ارتباطات افزود: ما در وزارت ارتباطات زیرساختی را فراهم خواهیم کرد که تمام خدمات ارائه شده توسط بخش‌های دولتی را پایش کنیم. اکنون روزانه میلیون‌ها تراکنش بین سازمانی انجام می‌شود که ما پایش مدنظر را انجام می‌دهیم و اگر سیستمی دچار مشکل شود در لحظه متوجه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون بیشتر برای مردم مهم است که وزارت ارتباطات، ارتباطات بین مردمی را در حین استفاده از فناوری‌ها پایدار نگه دارد.

این مقام مسئول متذکر شد: به دنبال این هستیم تمام خدماتی که مردم برای زندگی یومیه احتیاج دارند از طریق یک درگاه واحد با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی کشور در اختیار آنها قرار دهیم و آن موقع می‌توانیم کیفیت را در لحظه پایش کنیم.

زارع‌پور افزود: این کاری پیوسته است و یکباره نیست که در مدت یکسال آینده فاز نخست این کار را آغاز می‌کنیم.

وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه امروز شاهد ارائه خدمات نوین توسط نیروهای پلیس هستیم، گفت: اکنون تمام زندگی مردم به فضای مجازی و فناوری گره خورده که پلیس باید مقتدرانه در این فضا حضور داشته باشد و به ابزار روز مجهز بوده تا بتواند حافظ منافع مردم باشد و اقدامات خوبی در این رابطه صورت گرفته است.

سردار اشتری: تا رسیدن به نقطه مطلوب هوشمندسازی فاصله داریم

سردار حسین اشتری؛ رئیس پلیس کشور نیز در ادامه به اقدامات پلیس درباره هوشمندسازی اشاره و اظهار کرد: با توجه به گستردگی مأموریت‌های پلیس و تأکیدات فرمانده کل قوا در بحث هوشمندسازی پلیس، گام‌های خوبی در این راستا طی سال‌های گذشته برداشته شده است، امروز نیز شاهد به کارگیری بخشی از سامانه‌ها برای این هدف بودیم.

وی بیان کرد: معتقدیم با توجه به اینکه زندگی مردم با فضای مجازی و تکنولوژی روز گره خورده، باید پلیس نیز در این رابطه بتواند به روز و کارآمد باشد و با پیشرفت در این حوزه ارائه خدمت کند.

رئیس پلیس کشور یادآور شد: البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما گام‌های مؤثری برداشته شده و حرکت شتابان، خوب و رو به رشد نیروی انتظامی ما را امیدوار می‌کند که بتوانیم این مسیر را به خوبی و خدمتگزاری را با کیفیت بالاتر و دقت بیشتر تسریع کنیم.