Gerdab.IR | گرداب

مخالفت نمایندگان آمریکا با پروژه رمز ارز فیس بوک

مخالفت نمایندگان آمریکا با پروژه رمز ارز فیس بوک
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۰

گروهی از قانونگذاران آمریکایی اعلام کرده‌اند در خصوص مدیریت رمزارز نمی‌توان به فیس بوک اعتماد کرد و از این پلتفرم خواسته‌اند برنامه پایلوت کیف پول رمزارز خود به نام «نوی»(Novi) را متوقف کند.

به گزارش گرداب، این برنامه روز گذشته آغاز شده است. برایان شاتز، شرود براون، ریچارد بلومنتال، الیزابت وارن و تینا اسمیت مخالفت خود با طرح پایلوت دوساله فیس بوک برای عرضه رمزارز و کیف پول دیجیتال را ابراز کرده‌اند.

در نامه این سناتورها به مارک زاکربرگ آمده است: فیس بوک یک بار دیگر به دنبال توسعه طرح‌های مربوط به رمزار ارز است و هم اکنون برنامه پایلوت شبکه زیرساخت پرداخت‌ها را آغاز کرده است. حال آنکه این طرح‌ها با چشم انداز رگولاتوری مالی متناقض است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: در حالی که فیس بوک قادر به کنترل ریسک‌های فعلی کسب و کارش و ایمن نگه داشتن کاربرانش نیست، نمی‌توان برای مدیریت یک شبکه پرداخت یا رمزارز به شرکت اعتماد کرد.

در نامه سناتورهای اشاره شده حتی برنامه پایلوت کیف پول رمزارز این شرکت با تحقیقات وسیع قانونگذاران و رگولاتورهایی روبرو خواهد شد که قبلاً نیز به نگرانی‌هایی در حوزه آنتی تراست اشاره کرده بودند.

فیس بوک در ژوئن ۲۰۱۹ میلادی یک پروژه رمزارز را به عنوان بخشی از برنامه خود برای ورود به حوزه تجارت الکترونیک و پرداخت‌های جهانی ارائه کرد. اما این پروژه به سرعت با مخالفت سیاستگذاران در سراسر جهان روبرو شد. زیرا آنها نگران بودند چنین پروژه‌ای تلاش‌هایشان برای کنترل سیستم مالی را از بین می‌برد و علاوه بر گسترش جرایم به حریم خصوصی کاربران آسیب می‌رساند.