Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: برای تولید محتوای مستقل نیاز به عزم ملی است

وزیر ارتباطات: برای تولید محتوای مستقل نیاز به عزم ملی است
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۴۰۰

‌وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نیاز به عزم ملی برای تولید محتوای مستقل و استقلال کشور در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور در بازدید از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در مشهد اظهار کرد: می‌توانیم با ظرفیت داخلی موجود محتوا‌های فاخر و جذاب برای استفاده در فضای مجازی کشور تولید کنیم و حتی می‌توان از این طریق، فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی مان را به سایر کشور‌ها معرفی کرد.

وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات به معنی قطع ارتباط با شبکه اینترنت جهانی نیست بلکه هدف، ایجاد یک شبکه قدرتمند و پر ظرفیت داخلی برای ارائه خدمات فضای مجازی در داخل کشور است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت پارک فناوری اطلاعات مشهد گفت: نیرو‌های متخصص سخت‌کوش در این مجموعه توانسته‌اند ظرفیت‌های زیادی ایجاد کنند و یک مکان بلااستفاده در این ساختمان را به مجموعه‌ای پویا تبدیل کرده‌اند و شایسته است این مجموعه‌ها در کشور توسعه یابند.

زارع پور افزود: نبود اطلاع رسانی و تبلیغ فعالیت‌ها در این پارک و نبود بازاریابی برای ارائه خدمات به مصرف کننده باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است؛ پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور از خرداد ماه ماه امسال به مساحت ۶ هزار متر مربع در طبقه چهارم اداره کل پست خراسان رضوی فعال شده است.

در این پارک ۱۴ شرکت فناوری اطلاعات با قابلیت ۵۵ فعالیت استارتاپی استقرار دارند که دو شرکت از این تعداد شتاب دهنده هستند.

این پارک که مرکز توسعه دیجیتال به شمار می‌رود به کار تولید و صادرات محتوا و خدمات ابری (ذخیره سازی اطلاعات) و امنیت مشغول است و با راه‌اندازی آن برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی شده است.

منبع: ایرنا