Gerdab.IR | گرداب

تولید بیش از ۳ هزار قطعه تجهیزات آموزشی توسط یک شرکت دانش‌بنیان

تولید بیش از ۳ هزار قطعه تجهیزات آموزشی توسط یک شرکت دانش‌بنیان
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۰

یک شرکت دانش‌بنیان برای محقق کردن اهداف بلند آموزشی کشور بیش از ۳ هزار قلم جنس در حوزه انواع محصولات سرگرمی‌های علمی خلاق، بازی‌های فکری و آموزشی، تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی را برای کلیه دوره‌های تحصیلی تولید کرده است.

به گزارش گرداب؛ با توجه به اهمیت آموزش و استفاده بهینه از سرمایه‌گذاری‌های کلان آموزشی، یک شرکت دانش‌بنیان برای محقق کردن اهداف بلند آموزشی کشور تاسیس شده است.

این شرکت دانش‌بنیان انواع محصولات سرگرمی‌های علمی خلاق، بازی‌های فکری و آموزشی، تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی را برای کلیه دوره‌های تحصیلی متناسب با شرایط زمان، تغییرات فناوری، برنامه‌ریزی و محتوای کتاب‌های درسی طراحی، نمونه‌سازی و تولید می‌کند.

این شرکت دانش‌بنیان توانسته است با برخورداری از واحد تحقیق و توسعه و استفاده از کادری متخصص و کارآمد به بزرگترین تولیدکننده تجهیزات آموزشی در خاورمیانه تبدیل شود.

"حمیدرضا معصومی" مدیر داخلی این کارخانه و شرکت دانش‌بنیان گفت: این شرکت دانش‌بنیان، تولیدکننده لوازم آموزشی و کمک آموزشی براساس کتب درسی مدارس، هنرستان‌ها، دانشگاه‌های علمی و کاربردی است که ادوات و قطعاتی را می‌سازد که در کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی گفت: در تنوع محصولاتی که تا الان تولید کرده‌ایم از لحاظ قطعات مختلف، بیش از ۳ هزار قلم جنس تولید کرده‌ایم که این اقلام تولیدی شامل اقلام پلاستیکی، چوبی و فلزی است. برای مدارس، دانشگاه‌ها و هنرستان‌ها می‌تواند دسته‌بندی دیگری مورد توجه قرار گیرد ضمن اینکه کارخانه ما براساس فرایند طراحی شده است.

معصومی تصریح کرد: یکسری از محصولات ما که از قدیم تولید می‌شده است میکروسکوپ‌هایی بوده که در کیت‌های آموزشی از آن‌ها استفاده می‌کردیم که این میکروسکوپ‌های قدیمی میکروسکوپ‌های آنالوگ چشمی با بزرگنمایی ۴۰۰ برابر بوده است و براساس تغییر فناوری و به‌روز شدن تکنولوژی در جهان ما هم به تبع آن از تکنولوژی روز استفاده کردیم و به جای تکنولوژی آنالوگ از دیجیتال استفاده کردیم که البته از خارج از کشور وارد می‌شد و ما آن را تولید کردیم و امروز بر روی مدل‌های جدیدتر کار می‌کنیم.

"علی‌محمد مصلحی" مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان "صنایع آموزشی" نیز گفت: این شرکت دانش‌بنیان در سال ۱۳۵۴ تاسیس شد و دغدغه‌ای که باعث تشکیل شرکت شده این بود که وقتی که آموزش و پرورش می‌خواست مدارسی را تاسیس کند علاوه بر ساخت فیزیکی یک بنای مدرسه، نیازمند آن بود که این مدرسه از تجهیزاتی برخوردار شود که برخی از این تجهیزات، مربوط به مبلمان کلاسی و اداری از جمله میز و نیمکت است.

بعد از آن به ابزار‌های آموزشی نیاز دارند که شامل ابزار‌های آزمایشگاهی و کارگاهی است که همه این ابزار‌ها را شرکت دانش‌محور ما در طول سالیان سال و در طی این ۴۶ سال تولید کرده است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان تصریح کرد: این شرکت دانش‌بنیان سال‌های بسیار زیادی تولیدکننده انحصاری در کشور بوده است، اما جدیداً در بعضی از محصولات چند شرکت نیز ورود کرده‌اند. آموزش‌های صرفاً تئوریک با آموزش‌های متکی بر ابزار بسیار متفاوت است که ابزار‌های آموزشی هم از نظر زمان یادگیری و هم از نظر عمق یادگیری بسیار موثر است.