Gerdab.IR | گرداب

بیشترین شبکه‌های اجتماعی استفاده شده از سوی مردم کدامند؟

بیشترین شبکه‌های اجتماعی استفاده شده از سوی مردم کدامند؟
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۴۰۰

باحضور پررنگ اعضای خانواده‌ها در شبکه‌های اجتماعی در آینده‌ای نه چندان دور شاهد سکوتی سخت در کانون خانواده‌ها خواهیم بود.

به گزارش گرداب - افزایش چشمگیر استفاده از اینترنت و به ویژه شبکه­‌های اجتماعی این روز‌ها به رغم استفاده ­های کار راه اندازی که دارند، در کنار اشتغال طولانی والدین و تغییر نگرش آن‌ها در تربیت فرزندان، سبب دوری اعضای خانواده از یکدیگر شده است.

به گونه­‌ای که به رغم حضور اعضای خانواده زیر یک سقف، این امکان وجود دارد که فاصله‌هایی از لحاظ عاطفی و معنوی بینشان به وجود بیاید و در طول روز اعضای خانواده ساعات خود را یا بیرون از خانه هستند و ساعت‌های هم در منزل حضور دارند در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و همین موضوع باعث شده در طولانی مدت مهر و محبتی که بینشان وجود داشته هر روز کمرنگ و کمرنگ‌تر شود.

البته علاوه بر این مسائل خانواده‌هایی هم وجود دارند که در کنار یکدیگر می‌نشینند، اما حرفی برای گفتن دیگر ندارند و از گفتگو و حل مسائل موجود در خانواده دیگر خبری نیست و در ادامه کار به جایی می‌رسد که مشکلات کوچک و جزئی تبدیل به کلافی سر در گم و چه بسا حادتر می‌شود.

همچنین طبق آخرین اعلام مرکز آمار که از جامعه افرادی بالای ۱۵ سال کشور جمع آوری شده است، سرانه حضور هر ایرانی در شبکه‌های اجتماعی یک ساعت و سی و دو دقیقه است.

طبق اعلام مرکز آمار بیشترین شبکه‌های اجتماعی استفاده شده توسط ۶۵/۲ درصد افراد عضو در شبکه‌های اجتماعی در جامعه هدف افراد بالای ۱۵ سال به شرح زیر است:

۸۸/۵ درصد - نرم افزار واتس آپ
۶۸/۳ درصد - نرم افزار اینستاگرام
۶۶/۲ درصد - نرم افزار تلگرام
۴/۶ درصد - نرم افزار سروش
۳/۷ درصد - نرم افزار ایتا
۳/۶ درصد - نرم افزار ایمو