Gerdab.IR | گرداب

ارائه نسل جدیدی از سامانه تایپ گفتاری توسط یک شرکت دانش‌بنیان

ارائه نسل جدیدی از سامانه تایپ گفتاری توسط یک شرکت دانش‌بنیان
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰

مدیرعامل یک مجموعه دانش‌بنیان از ارائه نسل جدیدی از سامانه‌های تایپ گفتاری خبر داد و گفت: این سامانه از طریق وب‌سایت تخصصی، ربات تلگرامی و همچنین نرم‌افزار‌های رومیزی و موبایلی قابل استفاده است.

به گزارش گرداب، محمدرضا حسینیان با اشاره به اینکه امروزه پیاده‌سازی و مستندسازی سخنرانی‌ها، جلسات و کلاس‌های درسی یکی از مشکلات بزرگ سازمان‌ها و ادارات و حتی اساتید، دانشجویان و دانش‌آموزان شده، افزود: این محصول توسط فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه شریف ارائه شده است.

وی با بیان اینکه متخصصان کشورمان موفق به راه‌اندازی سامانه‌ای نوین برای تبدیل فایل‌های صوتی به متن شده اند، تصریح کرد: این سامانه که از جدیدترین تکنولوژی‌های هوش مصنوعی با فناوری یادگیری ژرف تهیه شده، به راحتی می‌تواند حتی جملات محاوره‌ای را به متن تبدیل کند.

مدیرعامل این مجموعه دانش‌بنیان توضیح داد: امکان تایپ به‌صورت آنلاین و همچنین تهیه زیرنویس برای فیلم‌های آموزشی از دیگر امکانات این فناوری است.

حسینیان ادامه داد: این شرکت آمادگی دارد به سازمان‌ها و شرکت‌ها به صورت استفاده در شبکه داخلی و بدون اینترنت خدمات ارائه دهد.

وی گفت: بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌های روز در حوزه یادگیری ژرف برای ایجاد مدل‌های زبانی و مدل‌های آکوستیکی و آموزش این مدل‌ها روی حجم بسیار زیادی از داده‌های متنی و صوتی به زبان فارسی به دقت بالای این سامانه و کاهش خطای تشخیص در مقایسه با سیستم‌های مشابه منجر شده است.

ارائه نسل جدیدی از سامانه تایپ گفتاری توسط یک شرکت دانش‌بنیان

استفاده از این مدل‌ها در کاربرد‌های دیگری نظیر جستجوی صوتی و دستیار‌های صوتی قابلیت اطمینان بالایی را برای کاربران ایجاد می‌کند.

مدیرعامل این مجموعه دانش‌بنیان افزود: رابط ساده و کاربرپسند این سامانه به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به آموزش خاصی از این سامانه در محیط‌های مختلف استفاده کنند.

وی اظهار داشت: این شرکت با ارائه ماژول‌ها، این بستر را برای تمام برنامه‌نویسان فراهم کرده است که بتوانند از تکنولوژی تبدیل گفتار به نوشتار بومی، با دقت و کیفیت بالا بهره ببرند.

حسینیان اعلام کرد: این سامانه از طریق وب‌سایت www.NevisaLive.com و ربات تلگرامی @AgpNevisabot در دسترس عموم قرار دارد.