Gerdab.IR | گرداب

ممنوعیت استفاده از پیام رسان خارجی در ارتش سوییس

ممنوعیت استفاده از پیام رسان خارجی در ارتش سوییس
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۰

ارتش سوییس به دنبال نگرانی از درز اطلاعات مهم درباره ارتباطات ارتش، استفاده از واتس اپ، سیگنال، تلگرام و پیام رسان‌های مشابه را برای سربازان در حین خدمت ممنوع کرد.

به گزارش گرداب، ارتش سوییس به جای این سرویس‌های پیام رسان، استفاده از اپلیکیشن سوییسی Threema را ترجیح می‌دهد. هدف مقررات اعلام شده این است که سربازان وظیفه در حین خدمت و افرادی که برای گذراندن دوره‌های تکمیلی برمی گردند، سهوا اطلاعات نظامی را برای طرفین خارجی برملا نکنند.

سخنگوی ارتش سوییس به شبکه اسکای نیوز گفت: حرفه ای‌ها در ارتش از نسخه Threema Work استفاده می‌کنند. اگرچه مشاهده محتوای رمزنگاری شده پیام‌ها امکان پذیر نیست، اما فراهم کنندگان این سرویس‌های پیام رسان ممکن است متادیتایی را جمع آوری کنند که مشخص می‌کند چه کسی به چه کسی و در چه زمانی پیام داده است. این مقررات مربوط به استفاده از این اپلیکیشن‌ها در گوشی خصوصی سربازان در هنگام خدمت نظامی می‌شود.

طبق گزارش منابع خبری سوییس، هیچ مجازاتی برای سربازانی که همچنان از سرویس‌های پیام رسان دیگر استفاده می‌کنند، اعلام نشده است.

سوییس یکی از قدیمی‌ترین کشور‌های بی طرف مسلح جهان مانده است. اگرچه سوییس از سال ۱۸۱۵ در هیچ جنگ نظامی شرکت نکرده است، اما سربازی اجباری را حفظ کرده و همه شهروندان مرد باید به خدمت نظامی بروند.

مسئله استفاده از پیام رسان‌ها در زمان عملیات‌هایی که برای حمایت از بیمارستان‌ها و برنامه واکسیناسیون کشور در دوران پاندمی کووید ۱۹ برگزار شدند، مطرح شد.

سخنگوی ارتش سوییس گفت: ارتش اپلیکیشن Threema را توصیه می‌کند که اپلیکیشن پیام رسان سوییسی پولی بوده و پیام‌ها در آن رمزنگاری شده و در سرور‌های مستقر در سوییس نگهداری می‌شوند. ارتش سوییس هزینه دانلود این اپلیکیشن را برای سربازانش پوشش می‌دهد.

این اپلیکیشن تحت پوشش قانون ابری آمریکا که به مقامات آمریکایی اختیار می‌دهد از شرکت‌ها بخواهند اطلاعات کاربران را در اختیار آن‌ها قرار دهند، قرار نمی‌گیرد.

بر اساس گزارش اسکای نیوز، در اپلیکیشن‌های رمزنگاری شده اطلاعات شامل محتوای پیام نمی‌شود، اما فراهم کنندگان سرویس می‌توانند هویت کاربر و جزییات درباره افرادی که با آن‌ها صحبت کرده و میزان پیام‌های اشتراک گذاشته شده را مشخص کنند.

منبع: ایلنا