Gerdab.IR | گرداب

فروشگاه "وال‌مارت" به دنبال عرضه رمزارز و NFT

فروشگاه
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۰

شرکت وال‌مارت که بزرگترین خرده فروش جهان است، در تلاش است از موج عرضه رمزارز و توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) عقب نماند.

به گزارش گرداب، گزارش شبکه سی ان بی سی حاکی از آن است که شرکت وال‌مارت اواخر دسامبر چندین درخواست ثبت علامت تجاری را در سازمان ثبت پتنت (امتیاز انحصاری) و علامت تجاری آمریکا برای فروش کالا‌های دیجیتالی تنظیم کرده و همچنین درخواست دیگری برای فراهم کردن رمزارز و NFT‌ها داشته است.

اگرچه این درخواست‌ها لزوما اقدامی را در این زمینه تضمین نمی‌کند، اما جاش گربن، مشاور علامت تجاری به شبکه سی ان بی سی گفت: این درخواست‌ها نشان می‌دهد که وال‌مارت به چگونگی بهره برداری از ارز‌ها و محصولات دیجیتالی فکر می‌کند.

سخنگوی وال‌مارت در بیانیه‌ای به وب سایت انگجت اعلام کرد این شرکت به طور مداوم در حال بررسی تاثیر فناوری‌های جدید بر خرید است و در راستای این فرآیند، به طور مرتب درخواست‌هایی را برای ثبت علامت تجاری تنظیم می‌کند. به عبارت دیگر، انتظار نداشته باشید این شرکت برنامه‌هایش را در این مرحله تایید یا تکذیب کند.

بر اساس گزارش انگجت، ورود وال‌مارت به عرضه رمزارز‌ها یا NFT‌ها عجیب نخواهد بود. پس از این که شرکت فیس بوک نام خود را به "مِتا پلتفرمز" تغییر داد و نیتش برای توسعه دنیا‌های مجازی (متاورس) را اعلام کرد، برند‌های بزرگ برای ورود به این فضا با رمزارزها، NFT‌ها یا هر دو، هجوم آورده‌اند.

شرکت‌هایی نظیر آدیداس، نایکی، گپ و نام‌های معروف دیگر فروش NFT‌ها را آغاز کرده و به نیات خود برای ایجاد فضا‌های مجازی اشاره کرده اند. وال‌مارت احتمالا نمی‌خواهد از این غافله عقب بماند حتی اگر عجله‌ای برای پیوستن به پیشگامان این عرصه نداشته باشد.