Gerdab.IR | گرداب

تشکیل کمپین جدید برای محافظت از کودکان در مقابل کودک آزاری

تشکیل کمپین جدید برای محافظت از کودکان در مقابل کودک آزاری
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۰

یک کمپین جدید می‌خواهد قبل از رمزگذاری End-to-End توسط شرکت‌های فناوری، از کودکان در مقابل کودک آزاری محافظت شود.

به گزارش گرداب، یک کمپین جدید با حمایت دولت انگلیس از غول‌های فناوری مانند گوگل و متا درخواست کرده که اجرای رمزگذاری End-to-End (E ۲ EE) را تا زمانی که مطمئن شوند راه‌هایی برای محافظت از کودکان در برابر سوء استفاده پیدا کرده‌اند، در سرویس‌های پیام‌رسانی خود متوقف کنند.

به گزارش فون آرنا، E ۲ EE پیام‌های ارسال شده را رمزگذاری می‌کند و آن‌ها را فقط برای فرستنده و گیرنده قابل خواندن می‌کند، حتی سازندگان اپلیکیشن یا مجریان قانون هم نمی‌توانند این پیام‌ها را بخوانند.

نگرانی کمپین No Place to Hide این است که اگر شرکت‌های فناوری E ۲ EE را در برنامه‌های پیام‌رسان خود پیاده‌سازی کنند، ممکن است شناسایی سوءاستفاده‌کنندگان از کودکان دشوارتر شود، زیرا شرکت‌های فناوری قادر به شناسایی پیام‌های حاوی مطالب کودک آزاری نخواهند بود.

تشکیل کمپین جدید برای محافظت از کودکان در مقابل کودک آزاری

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که از E ۲ EE استفاده نمی‌کنند، محتوای سوء استفاده جنسی از کودکان را شناسایی کرده و به مجریان قانون گزارش می‌دهند. آن‌ها می‌توانند ببینند چه پیام‌هایی از طریق برنامه پیام رسانی آن‌ها ارسال شده است و متوجه شوند که آیا کسی از خدمات آن‌ها برای آزار کودکان استفاده کرده یا خیر.

گزارشی در مارس ۲۰۲۱ با انجمن ملی پیشگیری از خشونت نسبت به کودکان انگلیس (NSPCC) به اشتراک گذاشته شد که نشان می‌داد، از اکتبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۰، بیش از ۹۴۷۰ مورد کودک آزاری در انگلیس، ولز، اسکاتلند و جزایر مانش وجود داشته که ۵۲ درصد از این تلاش‌ها در برنامه‌های متعلق به فیس بوک (متا) انجام شده است.