Gerdab.IR | گرداب

توضیح وزارت ارتباطات درباره اختلال در اینترنت آموزش مجازی

توضیح وزارت ارتباطات درباره اختلال در اینترنت آموزش مجازی
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

معاون وزیر ارتباطات در خصوص اظهارات مسئولان وزارت علوم مبنی بر اختلال اینترنت دانشگاه‌ها و مشکلاتی که برای آموزش مجازی به همراه دارد، گفت: گزارشی در این زمینه به ما ارجاع نشده است.

به گزارش گرداب، به تازگی رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم از افزایش میزان اختلالات اینترنت دانشگاه‌ها در این ترم خبر داده و گفته است که اگر این روند ادامه یابد، امتحانات مجازی دانشگاه‌ها با اخلال مواجه می‌شود.

در این زمینه صادق عباسی شاه‌کوه معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: گزارشی از اختلال اینترنت از سوی وزارت علوم تاکنون به ما ارجاع نشده است و در صورتی که این گزارش را دریافت کنیم حتماً آن را رسیدگی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه معمولاً دانشگاه‌ها سرویس اینترنت خود را از اپراتور‌ها دریافت می‌کنند، گفت: وزارت ارتباطات به طور مستقیم به هیچ نهادی سرویس نمی‌دهد و طبیعتاً اگر مشکلی در سرویس اینترنت سازمان و یا نهادی رخ می‌دهد ابتدا باید آن را با مراجعه به اپراتور مربوطه پیگیری کند و در صورتی که پاسخی نگرفت می‌تواند مشکل را به رگولاتوری منعکس کند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر اینکه رگولاتوری موظف به پیگیری موضوعاتی که منعکس می‌شود است و اشکالات را بررسی می‌کند، خاطرنشان کرد: در مورد اختلال و نگرانی از اینترنت آموزش مجازی دانشگاه‌ها تاکنون چیزی به ما منعکس نشده است.

معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: حتی ممکن است برخی دانشگاه‌ها خدمات اینترنت خود را از شرکت ارتباطات زیرساخت دریافت کنند. اما در این زمینه نیز باید گزارش اختلال را اعلام کنند که موضوع قابل پیگیری باشد. تاکنون در این خصوص چیزی به رگولاتوری اعلام نشده است.