Gerdab.IR | گرداب

ایران به‌دنبال استفاده از ارز‌های دیجیتال ملی در تبادلات با روسیه

ایران به‌دنبال استفاده از ارز‌های دیجیتال ملی در تبادلات با روسیه
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

عضو اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: پیشنهاد شده به دلیل تحریم‌ها از طریق استفاده از رمزارز‌های ملی ایران و روسیه تبادلات تجاری صورت گیرد.

به گزارش گرداب، جلیل جلالی فر، عضو اتاق مشترک ایران و روسیه در در مورد حذف دلار از مبادلات ایران و روسیه، چنین اظهار نظر کرد: این اقدام کار خوبی است، اما پیچیدگی‌هایی دارد؛ به خصوص که نظام مالی روسیه برخی ممنوعیت‌ها را برای سایر کشور‌ها اعمال می‌کند.

عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه افزود: حتی پیشنهاد شده به دلیل تحریم‌ها از طریق استفاده از رمز ارز‌های ملی دو کشور تبادلات صورت گیرد؛ اما در حال حاضر استفاده از ارز دیجیتال در سیستم مالی روسیه ممنوع است و تا زمانی که مقررات روسیه استفاده از رمز ارز را آزاد نکند، نمی‌توانیم از این منبع استفاده کنیم. وی ادامه داد: پیشنهاد شده تا با رمز ارز‌های ریالی و روبلی تبادلات دیجیتالی داشته باشیم.

جلالی فر گفت: در حال حاضر مشکلی از نظر استفاده از ریال و روبل در تجارت با روسیه نداریم، منتهی شرایط تحریمی به گونه‌ای است که روس‌ها بیشتر تمایل به استفاده از دلار دارند از این رو امکان تبادل روبلی فعلاً وجود ندارد.

عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه اظهار کرد: مذاکراتی در خصوص استفاده از پول‌های ملی دو کشور صورت گرفته که بخش خصوصی اطلاعی از جزئیات آن ندارد.