Gerdab.IR | گرداب

راه‌اندازی مرکز نوآوری آرژانتین برای بحث درباره روند قانونی سرمایه‌گذاری رمزارزی

راه‌اندازی مرکز نوآوری آرژانتین برای بحث درباره روند قانونی سرمایه‌گذاری رمزارزی
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۱

کمیسیون ملی اوراق بهادار که ناظر بر اوراق بهادار در آرژانتین است، اخیرا یک مرکز نوآوری راه‌اندازی کرده است و هدف از این کار، پیشبرد گفتگو‌ها درباره ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری‌های فین‌تک است.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، طبق گزارش‌ها، کمیسیون ملی اوراق بهادار آرژانتین در تلاش است تا راهی برای ورود ابزار‌های سرمایه‌گذاری جدید فین‌تک و مبتنی بر ارز دیجیتال به بازار پیدا کند.

این سازمان اخیرا یک مرکز نوآوری راه‌اندازی کرده است تا سرمایه‌گذاران خصوصی بتوانند با قانون‌گذاران و ناظران در ارتباط باشند و اطلاعاتی درباره الزامات نحوه ورود این ابزار به بازار به اشتراک بگذارند.

آندرس کنسنتینو که رئیس کمیسیون اوراق بهادار آرژانتین است، نسبت به آینده این مرکز خوش‌بین است. او گفت که در تلاشند تا برای پیشرفت در زمینه دارایی‌های رمزنگاری شده و فین‌تک، چارچوبی نظارتی ایجاد کنند.

یکی از دلایل اصلی‌ای که منجر به راه‌اندازی این مرکز شده است، افزایش کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال است.

به نظر آندرس پونته، رئیس شرکت Matba Rofex، این مرکز شاید بتواند آغازگر دوره جدیدی از محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با رمزارز کنترل شده در آرژانتین باشد.

طبق گزارش منابع محلی، تنظیم و کنترل سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال در آرژانتین، دو هدف را دنبال می‌کند؛ یکی از این اهداف، حمایت از سرمایه‌گذارانی است که می‌خواهند از طریق راه‌اندازی محصولات کنترل شده و تحت نظارت، در بازار ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. هدف دوم این است که آژانس مالیاتی ملی آرژانتین می‌تواند چنین محصولاتی را بهتر تحت نظر داشته باشد.

با وجود چنین ابزار‌های کنترل شده، جمع‌آوری مالیات قطعی خواهد بود و متفاوت از آن چه که در حال حاضر رخ می‌دهد. در حال حاضر بیشتر سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال در صرافی‌ها و پلتفرم‌های خارج از کشور انجام می‌شود.

در همین راستا، در ابتدای آوریل ۲۰۲۲، یک پروژه قانونی به مجلس سنا ارائه شد و در آن درخواست بر این بود که تمام دارایی‌های شهروندان آرژانتینی در کشور‌های خارجی از جمله ارز‌های دیجیتال مشمول مالیات شود تا از این طریق بخشی از بدهی این کشور به صندوق بین‌المللی پول پرداخت گردد.

منبع:
news.bitcoin.com