Gerdab.IR | گرداب

اختلال و دردسر تازه موبایل‌های گوگل برای کاربران

اختلال و دردسر تازه موبایل‌های گوگل برای کاربران
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۱

به نظر می‌رسد موبایل‌های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو گوگل پس از آپدیت نرم افزاری با اختلالی روبرو شده اند که به طور خودکار تماس‌های ورودی را رد می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از ورج، پس از انتشار جدیدترین آپدیت نرم افزاری گوگل برای موبایل‌های پرچمدارش، مشکلات عجیبی برای دستگاه‌ها رخ داده است.

درهمین راستا برخی کاربران موبایل‌های پیکسل اعلام کرده اند موبایل هایشان قادر به تکمیل فعالیت‌های ساده (پخش زنگ موبایل هنگام تماس ورودی) نیستند. پست‌هایی در شبکه اجتماعی ردیت و انجمن‌های پشتیبانی گوگل حاکی از مشکلاتی درباره رد تماس ورودی یا ارسال تماس به طور مستقیم به ویس میل است.

این درحالی است که فهرست تماس‌های این افراد نشان می‌دهد تماس‌های مذکور رد شده اند، اما در واقع موبایل فرد زنگ نزده است. از سوی دیگر کاربران ادعا می‌کنند تنظیمات «Do Not Disturb» یا هیچ گونه ویژگی دیگری برای مسدود کردن تماس‌ها را فعال نکرده اند.

یکی از کاربران در وب سایت فون آرنا اعلام کرده با مشکل مشابهی روبرو شده که دلیل آن فیلتر تماس‌های اسپم از سوی شرکت مخابراتی ورایزون بوده است.

گزارش مشکلات بیشتر مربوط به موبایل پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو است. اما چند مالک نسخه‌های قدیمی‌تر پیکسل نیز با این اختلال روبرو شده اند.