Gerdab.IR | گرداب

لغو انتخابات اتحادیه کسب‌وکار‌های مجازی ابلاغ رسمی شد

لغو انتخابات اتحادیه کسب‌وکار‌های مجازی ابلاغ رسمی شد
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

هیات عالی نظارت لغو انتخابات اتحادیه کسب‌وکار‌های مجازی را به صورت رسمی ابلاغ کرد؛ این در حالی است که در روز‌های گذشته نیز اطلاعیه لغو انتخابات منتشر شد، اما ابلاغ رسمی به دست اتاق اصناف و کاندیدا‌های انتخابات نرسیده بود.

به گزارش گرداب، غلام‌علی مهدوی، دبیر هیات عالی نظارت، در نامه‌ای خطاب به مدیران کل صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان کشور، با توجه به موافقت مقام عالی وزارت با نامه معاون تجارت و خدمات در رابطه با تخصصی کردن اتحادیه کسب‌وکار‌های مجازی با تفکیک این نهاد صنفی به دو رسته توزیعی و خدماتی با احترام به کاندیدا‌های این انتخابات و اعضای اتحادیه لغو رسمی انتخابات روز ۱۹ اردیبهشت‌ماه اتحادیه کسب‌وکار‌های مجازی را اعلام کرد.

در ادامه این ابلاغیه رسمی اشاره شده است که دبیرخانه هیات عالی نظارت مطابق با دستور وزیر صمت در اسرع وقت مراحل قانونی تفکیک را طی خواهد کرد تا با مشارکت حداکثری اعضای این حوزه نوپا و مهم صنفی انتخابات برگزار شود.

در روزی که گذشت سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف، در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرده بود که هیچ ابلاغ رسمی‌ای مبنی بر لغو انتخابات دریافت نشده و از نظر این نهاد انتخابات اتحادیه در روز ۱۹ اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد.

از سویی دیگر، اعضای ائتلاف تاد نیز امروز در نشست خبری خود با خلاف قانون خواندن پیشنهاد تفکیک اتحادیه آن را غیرکارشناسی اعلام کرده بود.

انتخابات اتحادیه کسب‌وکار‌های مجازی پس از بیشتر از ۶ ماه تاخیر قرار بود ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ برگزار شود، اما گویا تخلفات نسبت داده‌شده به این اتحادیه موجب شد تا وزیر صمت با پیشنهاد تفکیک این اتحادیه که از سوی معاونت تجارت و خدمات این وزارتخانه ارائه شده بود، موافقت کند. حال باید منتظر ماند تا شرایط انتخابات اتحادیه‌های تفکیک‌شده مشخص شود