Gerdab.IR | گرداب

هیات مدیره توییتر به ایلان ماسک: ما توافق را تغییر نمی‌دهیم

هیات مدیره توییتر به ایلان ماسک: ما توافق را تغییر نمی‌دهیم
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

معامله ۴۴ میلیارد دلاری بین «ایلان ماسک» و توییتر در روز‌های گذشته با موانعی مواجه شده است و در همین حال زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه ماسک می‌خواهد معامله را با قیمت پایین‌تری انجام دهد، شنیده می‌شود. اما هیات مدیره این شبکه اجتماعی اعلام کرده‌اند که مبلغ توافق شده برای قرارداد تغییری نخواهد کرد.

به گزارش گرداب، هیات مدیره توییتر در بیانیه‌ای که توسط CNN و رسانه‌های زیادی گزارش شده، می‌گوید: «هیات مدیره و آقای ماسک با معامله ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم موافقت کرده‌اند. ما اعتقاد داریم که این توافق به نفع همه سهامداران است و قصد داریم آن را به مراحل نهایی برسانیم.»

ایلان ماسک روز سه‌شنبه اعلام کرده بود تا زمانی که توییتر داده‌های مربوط به تعداد دقیق کاربران فیک خود را ارائه نکند، معامله بین آن‌ها نمی‌تواند پیش برود. او همچنین اخیرا در نشستی برای پادکست All-In از مذاکره مجدد با قیمتی پایین‌تر به عنوان یکی از احتمالات یاد کرده بود.

آیا قرارداد بین ایلان ماسک و توییتر لغو خواهد شد؟

با توجه به این دسته از مشکلات، کاملا واضح است که ایلان ماسک دیگر قصد ندارد توییتر را به قیمت مذاکره شده، خریداری کند. قرارداد بین ثروتمندترین فرد جهان و شبکه اجتماعی در هر زمانی می‌تواند توسط یکی از دو طرفین از بین برود و تحت شرایط خاص، یک میلیارد دلار غرامت پرداخت شود.

با این وجود، طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، ایلان ماسک فقط با پرداخت یک میلیارد دلار غرامت نمی‌تواند از قرارداد کنار بکشد و ماجرا چندان برای او ساده نخواهد بود. طبق گزارش CNBC، اگر ماسک از خرید توییتر صرف‌نظر کند، شرکت شبکه‌های اجتماعی می‌تواند از او به دلیل نقض قرارداد شکایت کند.

«مت لوین» ستون نویس Bloomberg Opinion در گزارش خود، ماسک را مورد سرزنش قرار داده و می‌نویسد:

«او هیچ مدرکی مبنی بر اشتباه بودن تخمین‌های توییتر ارائه نکرده است. ماسک تنها در صورتی می‌تواند از این معامله خارج شود که پرونده‌های توییتر به نحوی اشتباه باشد که باعث «تاثیر نامطلوب مادی» در این شبکه اجتماعی، شود. روش فرضی او برای شمارش بات‌ها توییتر خنده‌دار است.»

ایلان ماسک برای شمارش میزان دقیق کاربران فیک توییتر خواسته بود که به صورت تصادفی ۱۰۰ دنبال‌کننده حساب Twitter@ را انتخاب و بررسی کنند و از سایر کاربران نیز خواسته بود تا این کار را انجام دهند.