Gerdab.IR | گرداب

نمایش دستاورد شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد

نمایش دستاورد شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۱۱ شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و در محل مصلای تهران برپا شد.

به گزارش گرداب، پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۱۱ شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و در محل مصلای تهران برپا شد.

در این پاویون که از امروز هشتم تا یازدهم خرداد ماه ۱۴۰۱ برپا شده است، ۱۱ شرکت دانش‌بنیان حضور خواهند داشت و به ارائه محصولات، خدمات و توانمندی‌های خود می‌پردازند. نام شرکت‌های دانش بنیان حاضر در این پاویون و محصولات فناورانه آن‌ها به شرح زیر است:

شرکت فناوری کهربا «دستگاه اندازه‌گیری جابه‌جایی و ارتعاش از راه دور» عنوان محصول این شرکت در پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه گام دوم دانشگاه آزاد است. این دستگاه با استفاده از تکنیک ماره به اندازه‌گیری جابه‌جایی از مرتبه میکرومتر تا میلیمتر و فرکانس از مرتبه۱.۰ تا ۳۵۰ هرتز از فاصله دور می‌پردازد.

فنی و مهندسی کهربا تراشه
این شرکت نیز با «سیستم احضار پرستار هوشمند» در این نمایشگاه حاضر است. پیشرفته‌ترین مدل سیستم احضار پرستار که دارای قابلیت اتصال به سیستم اعمال کد بیمارستانی و سیستم اطلاعاتی بیمارستان است.

بهین سازان فرآیند امین
این شرکت نیز «نرم‌افزار فرآیندکاوی بهفالب» را در نمایشگاه عرضه می‌کند. رسالت اصلی بهفالب، به‌کارگیری داده‌های واقعی موجود در سازمان‌ها جهت کشف و پایش خودکار فرآیند‌های کسب و کار است. بهفالب به دنبال ایجاد بستری برای تحقق تحول دیجیتال در سازمان‌ها است و با شناسایی ناکارآمدی‌ها و گلوگاه‌ها به ایجاد بهبود در تجربه مشتریان کمک می‌کند.

ماشین‌سازی اراک
این شرکت نیز که در نمایشگاه حضور دارند تاکنون ۷۷ نوع محصول متنوع در حوزه‌های صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی (مخازن، برج‌های تقطیر، مبدل‌های حرارتی، ایرکولرها، رآکتورها، هیترها، شیرآلات تحت فشار و تجهیزات سرچاهی، جرثقیل)، صنایع معدنی و فولاد (تجهیزات کارخانه سیمان و فولاد، تجهیزات و ماشین‌آلات معدنی)، تاسیسات حرارتی و دیگ‌های بخار (دیگ‌های بخار واترتیوب و فایرتیوب و دیگ‌های بخار)، ریخته‌گری آلیاژی و آهنگری، فولاد‌های آلیاژی، فلنج‌ها، رینگ‌های صنعتی، چرخ قطار، گلوله‌های فولادی، نیروگاه‌ها و انرژی‌های تجدیدپذیر، پل و سازه‌های فلزی و تاسیسات بندری را طراحی و تولید کرده است.

استیل غرب آسیا
«دستگاه‌های بسته‌بندی تری سیلر» نیز محصولی است که این شرکت با آن در پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی حضور یافته است. دستگاه‌های بسته‌بندی تری‌سیلر یا همان سیل وکیوم، مناسب بسته‌بندی انواع محصولات غذایی و تجهیزات پزشکی است.

از مهمترین امکانات موجود بر روی دستگاه، سیستم MAP است که با استفاده از این روش می‌توان با خارج کردن درصدی از اکسیژن داخل محصول و تزریق گاز‌های کامل خنثی نیتروژن و کربن‌دی‌اکسید ماندگاری محصولات غذایی بدون افزودن هیچ‌گونه ماده شیمیایی و افزودنی افزایش داد.

نانو فن شفق
این شرکت نیز با محصول «میکرو سیلیس» یا محلول ضدعفونی‌کننده در نمایشگاه حاضر شده است. میکروسیلیس از ضایعات برنج تهیه می‌شود و این محصول پس از اصلاح سطح و عامل‎‌دار شدن به عنوان عامل ضد کف در محلول‌های ضدعفونی کننده استفاده می‌شود. این ماده ضد کف نقش مهمی در ساخت محلول‌های ضد عفونی کننده پایه آب دارد.

پرتیکان صنعت پرشیا
«خط کامل گریدینگ (سورتینگ) میوه بر پایه پردازش تصویر» نیز محصول این شرکت است که در نمایشگاه عرضه شده است. سورت میوه بر اساس وزن و ویژگی‌های ظاهری مانند سایز، رنگ، لکه و آفات روی سطح میوه صورت می‌گیرد.

خدمات و ماشین‌آلات شفادرد
این شرکت نیز با «دستگاه بی‌خطرساز پسماند عفونی» در نمایشگاه حاضر است. این دستگاه پسماند عفونی را به روش حرارت مرطوب بی‌خطر می‌کند و دارای خردکن داخلی است.

گسترش بینش والا
«بل میت – بین‌جو» نیز محصول این شرکت است که در نمایشگاه عرضه شده است. سامانه مدیریت یادگیری بین‌جو دارای بخش‌های متعددی جهت پیشبرد فرآیند یادگیری آنلاین است که از امکانات آن می‌توان سامانه ویدئو کنفرانس بل‌میت، برگزاری دوره‌های آموزشی، آزمون‌های آنلاین و ... را نام برد.

شتاب‌دهنده حیات اکسیر مهرآب
این شتاب‌دهنده که در نمایشگاه گام دوم دانشگاه آزاد حاضر است در حوزه شتاب‌دهی استارت‌آپ‌های فعال در زمینه آب و پساب و محیط زیست فعال است. از جمله خدمات این شتاب‌دهنده می‌توان تخصیص سرمایه بذری، برگزاری کلاس‌های آموزشی، فراهم‌‎سازی خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی، منتورینگ و شبکه‌سازی را برشمرد.

راهکار هوشمند سینا
این شرکت نیز با «سامانه سیناکر» در نمایشگاه حاضر است. «سیناکر» یک نرم‌افزار خودمراقبتی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما امکان ذخیره داده‌های قند خون، فشار خون، دمای بدن، وزن و پارامتر‌های آنالیز بدن را می‌دهد. با ثبت داده‌های سلامت، هوش مصنوعی سیناکر این داده‌ها را بر اساس آخرین دستورالعمل‌های وزارت بهداشت تحلیل می‌کند و شما را از طبیعی یا غیرطبیعی بودن این داده‌ها مطلع می‌کند.