Gerdab.IR | گرداب

کلاهبرداران ارز دیجیتال را به کارت‌های بانکی ترجیح می‌دهند

کلاهبرداران ارز دیجیتال را به کارت‌های بانکی ترجیح می‌دهند
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۱

استرالیا کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال را بسیار خطرناک می‌فهمد و برنامه‌ای برای آموزش مردم آغاز کرده است.

به گزارش گرداب، طبق گزارش اخیر موسسه Sydney Morning Herald، مجرمان در استرالیا توجه خود را از کلاهبرداری کارت‌های اعتباری، به ارز‌های دیجیتال معطوف کرده اند. نرخ کلاهبرداری از پرداخت‌های کارت‌های اعتباری در سال‌های اخیر پس از معرفی اقدامات ایمنی اضافی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. کارشناسان این کاهش را به احراز هویت سختگیرانه مشتریان نسبت داده است.

به گفته دلیا ریکارد، معاون رئیس ACCC، به دلیل افزایش سریع قیمت‌ها، ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به هدف سودآورتری برای کلاهبرداران تبدیل شدند. ریکارد خاطرنشان کرده است که ارز‌های دیجیتال به روش پرداخت ترجیحی برای انواع کلاهبرداری‌ها تبدیل شده اند.

در ماه ژوئن (خرداد)، کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) گزارش داد که استرالیایی‌ها بیش از ۲۰۵ میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری از دست داده اند. شایان ذکر است، سرمایه‌گذاری‌های ارز‌های دیجیتال بیشترین وجوه از دست رفته (۱۱۳ میلیون دلار) را تشکیل می‌دهند. ACCC هشدار داد که مصرف‌کنندگان در برابر کلاهبرداری‌های ارز‌های دیجیتال آسیب‌پذیر هستند، به همین دلیل است که هنگام پیشنهاد‌های سرمایه‌گذاری مشکوک باید بسیار محتاط باشند. او معتقد است که کاهش تعداد موارد کلاهبرداری مرتبط با ارز‌های دیجیتال با کمک مقررات سختگیرانه امکان پذیر است. وایت همچنین متقاعد شده است که رمزارز‌ها باید مانند سایر کلاهبرداری‌های کریپتویی تنظیم شوند.

در ماه مارس، دولت یک مقاله مشاوره‌ای منتشر کرد که مجوز‌های بازار ارز‌های دیجیتال، مالیات، خدمات حضانت و همچنین سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز را پوشش می‌داد.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، نخست وزیر، آنتونی آلبانیز، از آغاز “تعیین ویژگی‌های توکنها” به عنوان اولین دولت در سراسر جهان خبر داد. استرالیا ویژگی‌های ارز‌های دیجیتال اصلی را مشخص خواهد کرد. ماه گذشته، رگولاتور این کشور آزمایش سرویس جدیدی را آغاز کرد که به‌طور خودکار وب‌سایت‌های کلاهبرداری ارز‌های دیجیتال را پس از گزارش مردم از بین می‌برد.
_____________________________
منبع:utoday