Gerdab.IR | گرداب

همقدم با زائرین حسینی؛ تسهیل هزینه‌های اسکان زائرین اربعین با اتاقک

همقدم با زائرین حسینی؛ تسهیل هزینه‌های اسکان زائرین اربعین با اتاقک
تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۴۰۱

از آنجا که نیاز به اسکان موقت برای استراحت کوتاه مدت احساس می‌شد اتاقک، با طراحی سرویسی اسکانی ارزان‌تر را در اختیار زوار ایرانی و غیرایرانی قرار می‌دهد.

به گزارش گرداب، پیاده‌روی اربعین یکی از بزرگترین مراسمات شیعیان است که هرساله پرشورتر از گذشته برگزار می‌شود. با نزدیک‌شدن ایام عزاداری‌های اربعین زائران از هرسوی دنیا برای زیارت امام حسین (ع) راهی می‌شوند.

برخی از ایرانیانی که از روز‌های پیش‌تر از اربعین به قصد زیارت، شهر خود را ترک کرده‌اند، ممکن است بخواهند در شهر‌های مرزی برای مدت کوتاهی اسکان داشته باشند.

شایان ذکر است که بر اساس اطلاعات سال‌های پیش، تعدادی از زوار غیرایرانی از مرز‌های شرقی، شمالی و جنوبی وارد کشور می‌شوند. بعضی از شهروندان کشور‌های همسایه ایران به علت طولانی شدن مسیر، ترجیشان بر این است که ابتدا وارد ایران شوند و پس از استراحتی کوتاه مدت در کشور ما، به سمت کربلا عازم شوند.

از آنجا که پیداکردن اقامتگاه و همچنین هزینه‌های آن‌ها برای برخی زوار مشکل است، پلتفرم‌های مختلفی به ارائه چنین خدماتی اقدام کرده‌اند. اپلیکیشن اتاقک یکی از سامانه‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات است که توسط شرکت «گردشگر گستر خانه ما» طراحی شده و در ۲۲۰ شهر ایران امکان رزرو اقامتگاه را در اختیار کاربران خود قرارمی‌دهد.

اکنون با نزدیک شدن ایام اربعین، اقدام به برنامه‌ریزی برای اسکان کوتاه مدت زوار حسینی با تعرفه‌های ارزان‌تر گرفته است. البته زوار غیرایرانی باید توجه داشته باشند که برای رزرو اقامتگاه حتما باید صفحه‌ی اول گذرنامه خود را در سایت این سامانه بارگذاری کنند.

برنامه اتاقک، اما از آنجا که واحد ملکی برای اجارۀ کوتاه مدت در اختیار ندارد، امکان ارائۀ خدمات رایگان به زوار را نخواهد داشت؛ در همین راستا این اپلیکیشن برای عمل به وعده‌ی خود و کمک به حال زوار حسینی، حاشیه سود همیشگی ۹ تا ۱۰ درصد را برروی قیمت اقامتگاه‌ها اعمال نمی‌کند. گفتنی است که خدمات این سایت به صورت آنلاین ارائه می‌شود. مدیر این پلتفرم همچنین اعلام کرده است که تلاش دارند تا میزبان‌ها را متقاعد سازند که با کمترین قیمت ممکن به ارائۀ خدمات به زائران بپردازند و به حداقل حاشیه سود اکتفا کنند و در این ثواب اخروی شریک شوند.

کاربران سیستم عامل اندروید برای استفاده از خدمات اتاقک می‌توانند اپلیکیشن آن را از کافه بازار و مایکت دریافت کنند. البته کاربران سیستم عامل ios، این نرم‌افزار را باید از آپ استور‌های ایرانی دریافت کنند.