Gerdab.IR | گرداب

همکاری آمازون با طرح آزمایشی یورو دیجیتال

همکاری آمازون با طرح آزمایشی یورو دیجیتال
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۱

بانک مرکزی اروپا (ECB) از انتخاب پنج شریک جدید برای حمایت از توسعه نمونه اولیه یورو دیجیتال خبر داد.

به گزارش گرداب، هر یک از شرکت ها نقش متفاوتی را در ایجاد نمونه اولیه بر عهده خواهند داشت. از جمله آنها غول فناوری آمازون است که مسئولیت توسعه پرداخت های تجارت الکترونیک در این پروژه را بر عهده خواهد داشت.

بانک اسپانیایی CaixaBank پرداخت‌های همتا به همتای آنلاین را برای یک برنامه تلفن همراه توسعه خواهد داد، در حالی که سرویس پرداخت چندملیتی فرانسوی، Worldline، مسئول نسخه آفلاین است.
پردازه های پرداخت‌کننده و دریافت‌کننده به ترتیب در اختیار طرح پرداخت اروپایی تحت حمایت بانک مرکزی اروپا و شرکت فناوری پرداخت ایتالیایی، Nexi است.

بانک مرکزی اروپا در پایان آوریل فراخوانی را برای شرکای خود آغاز کرد و 54 پاسخ از بانک های ملی و شرکت های فناوری چند ملیتی دریافت کرد. پنج ارائه دهنده خدمات منتخب بر اساس انطباق آنها با “قابلیت هایی خاص” انتخاب شدند که مزیتی در کنار معیارهای اساسی مورد نیاز بود.
آزمایش این نمونه قرار است در ماه سپتامبر(شهریور و اوایل مهر) آغاز و در پایان دسامبر(اوایل دی) به پایان برسد.

این فرآیند بخشی از یک مرحله تحقیقات مداوم است که بیش از دو سال طول کشیده است. بانک مرکزی اروپا انتظار دارد با ارزیابی نمونه های اولیه تولید شده و همچنین موفقیت همکاری بین شرکا، این مرحله را تا مارس 2023(فروردین1402) تکمیل کند.

بانک مرکزی اروپا تحقیقات خود را در مورد یورو دیجیتال در ژوئیه 2021(تیر1400) آغاز کرد، بدون اینکه متعهد شده باشد که در پایان چنین ارز دیجیتالی را منتشر خواهد کرد.