Gerdab.IR | گرداب

ایتالیا خواستار شفاف سازی متا پیش از انتخابات پارلمانی شد

ایتالیا خواستار شفاف سازی متا پیش از انتخابات پارلمانی شد
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۴۰۱

آژانس حفاظت از داده ایتالیا از فیس بوک خواسته تا فعالیت هایش پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور در روز یکشنبه هفته آینده را شفاف سازی کند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، متا که شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام به حساب می‌آید، قبل از برگزاری انتخابات مذکور کمپینی راه اندازی کرده که هدف آن رای دهندگان ایتالیایی است. این شرکت آمریکایی ادعا می‌کند اقدام مذکور برای مقابله با دخالت‌ها و حذف محتوایی انجام شده که کاربران را از رای دادن نهی می‌کند. اقدام مذکور شامل همکاری با سازمان‌های حقیقت یاب مستقل و استفاده از یک «مرکز عملیات‌های مجازی» برای شناسایی تهدید‌های احتمالی در دنیای واقعی است.

فیس بوک باید اطلاعات دقیق درباره اقدام خود یعنی ماهیت فراوری داده‌ها فراهم و همچنین تضمین کند اقدامات مذکور فقط برای کاربران ۱۸ ساله و بالاتر انجام می‌شود.

به گفته سخنگوی متا ابزار‌های انتخابات ایتالیا به طور خاص برای احترام به حریم خصوصی کاربر و مبتنی برقوانین GDPR اتحادیه اروپا طراحی شده است.

وی در این باره گفت: ما مشغول همکاری با مقامات سازمان حفاظت از داده ایتالیا هستیم تا اقداماتی برای حفاظت از یکپارچگی انتخابات کشور و همچنین برقراری ارتباط میان مردم و منابع اطلاعاتی معتبر را فراهم کنیم.