Gerdab.IR | گرداب

اخراج ۷۵ درصد از کارکنان توئیتر

اخراج ۷۵ درصد از کارکنان توئیتر
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۴۰۱

روزنامه واشنگتن پست با استناد به مصاحبه‌ها و اسنادی که به دست آورده است گزارش داد، اگر ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، مالک توییتر شود، ممکن است سه چهارم نیروی کار این شرکت آمریکایی را تعدیل کند.

به گزارش گرداب به نقل از راشاتودی، روزنامه واشنگتن پست روز پنجشنبه با استناد به مصاحبه‌ها و اسنادی که به دست آورده است گزارش داد، اگر ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، مالک توییتر شود شود، ممکن است سه چهارم نیروی کار این شرکت رسانه اجتماعی را تعدیل کند.

بر اساس این گزارش، بدون توجه به فروش توییتر، انتظار می‌رود تعداد کارکنان این شرکت کاهش یابد. مدیریت فعلی توییتر برنامه‌ریزی کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۳ حقوق و دستمزد کارکنان این شرکت را در مجموع حدود ۸۰۰ میلیون دلار کاهش دهد که رقمی برابر با کاهش حدود ۲۵ درصدی نیروی کار است.

با این حال، طبق گزارش ها، برنامه ماسک برای تعدیل نیرو بسیار افراطی‌تر از آن چیزی است که توییتر برنامه ریزی کرده بود.

به گفته واشنگتن پست، ماسک به سرمایه‌گذاران احتمالی در معامله خرید این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد نزدیک به ۷۵ درصد از ۷۵۰۰ کارمند توییتر را اخراج کند و کارکنان این شرکت را به حدود ۲۰۰۰ نفر برساند.

دن ایوز، تحلیلگر مالی مؤسسه ودبوش سکیوریتیز Wedbush Securities روز جمعه به آسوشیتدپرس گفت: کاهش ۷۵ درصدی تعداد کارکنان، حداقل بلافاصله، جریان آزاد پول نقد را قوی‌تر خواهد کرد و سودآوری را افزایش خواهد داد، که برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال این معامله هستند جذاب خواهد بود. وی افزود: شما نمی‌توانید راه خود را به سمت رشد قطع کنید.

بنا بر این گزارش، بیم آن می‌رود که چنین برنامه‌ای که شامل اخراج‌های گسترده می‌شود، تأثیر زیادی بر توانایی این شرکت در کنترل محتوای مضر و جلوگیری از نقض امنیت داشته باشد و به بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر توییتر که روزانه وارد این محیط مجازی می‌شوند آسیب برساند.

ادوین چن، که سابقاً مسئول شاخص‌های هرزنامه و سلامت توییتر و اکنون مدیر عامل پلتفرم تعدیل محتوا Surge AI می‌باشد، به این روزنامه گفت که چنین اخراج‌هایی "فوراً توسط میلیون‌ها کاربر احساس خواهد شد" و آن‌ها را در معرض هک و محتوای توهین‌آمیز قرار خواهد داد.

ایلان ماسک ابتدا در ماه آوریل ۴۴ میلیارد دلار برای خرید این شرکت که با برخی مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند، پیشنهاد داد، اما بعداً از این توافق خارج شد و ادعا کرد که تعداد حساب‌های "ربات اسپم" در این پلتفرم به اشتباه ارائه شده است.

انتظار می‌رود پس از ماه‌ها درگیری حقوقی، توییتر و ماسک این قرارداد را تا ۲۸ اکتبر به امضا برسانند.